Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Yanlış Saç Çizgisi Düzeltme

Saç Çizgisi Düzeltme

Saç çizgisi saç ekiminin en önemli aşamasıdır. Saç çizgisi muhakkak kişinin yüzüne, yaşına, ensede bulunan kök sayısına ve saçsız alanın genişliğine uygun planlanmalıdır ( bkz. saç çizgisinde dikkat edilmesi gerekenler) .

Eğer planlama bahsedilen kriterlere uygun yapılmaz ise ekimden sonra oldukça can sıkıcı görüntülerle karşılaşılabilmekte ve ekim yapılan kişi bu durumdan kurtulma çareleri arayabilmektedir.

Böyle bir durum ile karşılaşılması halinde Saç Restorasyonu ile yapılabilecekler;

** Saç çizgisinin önde olması;

Kişinin saç çizgisi altın orana bağlı kalarak yeniden tasarlanır, yeni saç çizgisinin dışında kalan alanlar epilasyon ( iğneli ya da lazer) ile temizlenir.

** Saç çizgisinin geride olması;

Saç çizgisi altın orana bağlı kalarak yeniden tasarlanır ve yeni bir saç ekim operasyonu ile geride olan saç çizgisi ile yeni saç çizgisi arasında kalan alan doldurulur. Eğer enseden alınacak sağlıklı saç kökü yeterli değil ise biofibre ile ekim yapılarak ta saç çizgisi restore edilebilir ( bkz. biofibre)

** Saç çizgisinin yamuk olması;

Saç çizgisi altın orana bağlı kalarak yeniden tasarlanır ve yeni bir saç ekim operasyonu ile geride kalan alan doldurulur ya da önde olan alan epilasyon ile temizlenerek restore edilir.

** Saç çizgisinin seyrek olması;

Ekim sonrası en çok görülen şikayetlerin başında seyreklik gelmektedir. Bu durumda;

* FUE saç ekimi ile sıklaştırma operasyonu,

* FUE düşünülemiyor ise biofibre ile sıklaştırma,

* Micropigmentation uygulaması ( bkz. gölgeleme) tavsiye edilmektedir.

 

** Saç çizgisinin etrafında açılma olması;

Planlamada öngörülemeyen saç dökülme seyri sebebi ile ekim yapılan alan ile hastanın kendi saçları arasında boş alanlar oluşabilmektedir. Bu durumda ise micropigmentation ( saç gölgeleme), biofibre ( sentetik saç nakli) yada bir diğer saç ekimi operasyonu ile boş alanlar doldurulmalı ve homojen saç görünümü elde edilmelidir.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan FUE Tekniği ile Vücut Kılı Transferi (body hairtransplantation) başlıklı makalemizde bodyhairtransplant, FUE ve FUT hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir