Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Topik Nedir

toppikToppiksaç ekimi uygulamasından sonra yeterli yoğunluğa ulaşamayan saçlar için kullanılabilecek bir yöntemdir. Seyrek olan kısımları ve saç dökülmesi meydana gelen bölgeleri daha gür ve dolgun gösterme şansını yakalamanızı sağlar. Ya da saç ekimi yaptırmadan önce de Toppik kullanabilirsiniz tabi ki saç dökülmeniz az ve ya orta derecedeyse.

Toppik, insanların saç tellerini meydana getiren protein olan keratinden yapılmış liflerden oluşmaktadır. Bu lifler şık bir şekilde paketlenmiş bir kavanoz için de bulunmaktadır. Saça uygulamak için direk kavanozdan saçlarınızın seyrelmiş bölgelerine yavaş bir şekilde dökerek kafa derisindeki açık bölgelerin kapanmasını sağlayabilirsiniz. Statik elektriğin etkisiyle de bu lifler mevcut saç tellerinize ilişirler ve olduğundan daha kalın görünmesini sağlar. Yani toppiği saçlarınıza döktüğünüzde saniyeler içinde dolgun görünümlü saçlara kavuşursunuz.

Toppik Sağlıklı mı?

Toppik, saç dökülmesine ve kelliğe çözüm olarak uyguladığınız yöntemlerden çok daha farklı bir buluş. Saç ile ilgili araştırmalarda 100 yılın buluşu olarak nitelendirilen Toppik; ne bir şampuan, ne bir sprey ve ne de bir ilaç. Toppik tamamen doğal moleküllerden oluşmaktadır. Keratin zaten, saç tellerinin %97’sini oluşturan doğal proteinin kendisidir. Bu nedenle doktorlar tarafından da tavsiye edilmektedir.

Son yıllarda ülkemizde Toppiği bir üst seviyeye taşıyan saç ekimimerkezleri de mevcut. Bu yöntem;   kalıcı toppik,  gölgeleme ya da gölgelendirme teknikleri olarak da adlandırılabilmektedir.

 

Kalıcı Toppik Adlı Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız.

Gölgeleme Teknikleri Adlı Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Kalıcı Toppik başlıklı makalemizde kalıcı makyaj, saç ekimi ve saçlara kalıcı makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir