Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

soru ve cevaplarla SAÇ EKİMİ 1

*** saç ekimi nedir?

Saç ekimi sağlıklı ve dökülmemeye programlı saç köklerinin saçsız alana nakledilmesi işlemidir. Saç tüm anatomik yapısı ile nakledilmekte olup, hayatlarına yeni yerlerinde devam etmektedirler. Nakledilen saç dökülmeme özelliği sebebi ile ömürlüktür; kestirilebilir, boyanabilir ve fön çekilebilir.

***en iyi saç ekim yöntemi nedir?

FUE, günümüz koşullarında saç köklerinin tek tek alınması esasına dayalı en iyi saç ekim yöntemidir. Saç ekiminin ekim aşamasında ise; özel cihazlar ile açılan kanallar, hem yön ve açının belirlenmesine hem yara iyileşmesindeki hız açısından avantaj sağlamaktadır. Eğer doktor tarafından  gerekli görülür ise özel kalemler  ile yapılan saç ekimide sonuçların oldukça yüz güldürücü olmasını sağlamaktadır.sac ekimi kimleri yapılır

*** saç ekimi yaptırmak istiyorum ama doğal görünüp görünmeyeceğinden emin değilim?

Operasyon sonrası doğal görünüm için içiniz rahat olsun. Geliştirdiğimiz teknikler ve edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda son derece doğal görünüm elde edeceksiniz.

 

 

*** saç ekimi yaptırmak istiyorum ama bir riski olur mu?

Tereddüdünüz olmasın. Saç ekiminin kanıtlanmış bir riski yok. Yapılan işlem sizin kendi dökülmeme özelliği olan saç köklerinizin ideal koşullarda saçsız alana nakledilmesidir. Nakledilenlerin kendi saç kökleriniz olduğu ve gerekli tüm tedbirleri alındığı sürece  saç ekimi herhangi bir risk teşkil etmemektedir.

 

Bir önceki yazımız olan SAÇ BAKIMI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir