Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Saç Tedavisinde Suyun Önemi

sac tedavisinde suyun onemiMerhaba bu makalemizde siz değerli Sacekiminfo.Com ziyaretçilerine saç tedavilerinde suyun öneminden bahsedeceğiz. Evde kendiniz dahi uygulaya bileceğiniz kolay bir işlemdir bu işlem. Saç ekimi işleminden sonrada dahi saçlarınızı soğuk su ile yıkmanızda büyük faydalar bulunmaktadır.

Hemen hemen her birçoğumuzun karşılaştığı saç dökülmesi probleminde suyun önemini biliyor muydunuz? Özellikle soğuk suyun önemi daha büyüktür.

Saçları soğuk su ile yıkamanızı uzmanlarda tavsiye ediyor; soğuk su kan dolaşımını arttırır ve hızlandırır. Kafa derimiz soğuk su ile yıkandığında yani soğuk su ile temas ettiğinde derideki kan hücreleri aktif hale geçerek kan dolaşımının hızlanması sağlar. Kan dolaşımı problemlerinden dolayı saç dökülmesinin gerçekleştiğini hepimiz biliyoruz. Eğer saçlarımızı soğuk su ile yıkamayı sürekli hale getirirsek saç folikülleri beslenerek yeni saç oluşumları meydana gelir.

Soğuk suyun saça diğer etkileri ise soğuk su ile yıkanan saçlar daha parlak daha güçlü olurlar bu nedenle saç dökülmesinin önüne geçebilir. Hatta soğuk suyun daha etkili hale getirebilmek için kafa derimize hafifçe parmak uçlarımızla 5 dakika boyunca masaj yapabiliriz.

Soğuk su sadece kafa derimizde değil tüm vücudumuzda kan dolaşımını hızlandırır.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Saçlar başlıklı makalemizde saç sağlığı, sağlığın saçlardaki önemi ve sağlıklı saçlar için tavsiye hakkında bilgiler verilmektedir.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir