Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Saç PRP’si Nasıl Uygulanır

sac prpsi nasıl uygulanırSaç PRP tedavisi, saç dökülmesine çözüm için uygulanan bir yöntemdir. Saç PRP tedavisi ile cansızlaşmış, zayıflamış ve sağlığını yitirmiş saçların tekrar eski haline kavuşması sağlanır. Saç PRP’sinde kişinin kendi kanı ayrıştırılarak kişilerin kafa derisine enjekte edildiği için kesinlikle yan etkisi ve hastalık bulaşma olanağı yoktur.

 

PRP yönteminin uygulanış aşamaları şöyledir:

  • PRP tedavisinde bireylerden 10 cc kadar  kan alınır.
  • Alınan  kan santrifüj ile beyaz kan ve kırmızı kan olarak ikiye ayrıştırılır.
  • İçinde akyuvar, trombosit ve pıhtılaşma hücreleri bulunduran kırmızı kan, tekrar özer bir işleme tabi tutularak, saç derisine enjekte edilmek üzere hazırlanır.
  • Hazırlanan kan napaj dediğimiz özel bir teknikle saçlı deriye enjekte edilir.

Saç PRP tedavisinin amacı saç hücrelerinin yenilenerek eski sağlığına kavuşmasını sağlamaktır. Her bir seans ortalama yarım saat sürmektedir ve bireylerin saçlarının dokularına göre seans sayısı değişmektedir. İlk 3 ay boyunca ayda bir seans uygulanan Saç PRP yöntemi 3 ayın sonrasında yılda bir seans tekrarlanması en iyi neticelerin alınması için yeterli olacaktır.

Dökülmelerin yanı sıra PRP yöntemi saç ekimi operasyonu sırasında ve sonrasında da destek tedavi olarak tavsiye edilmektedir.

PRP sonrası

Saç PRP’si uygulamasından sonra kişide kesinlikle sosyal hayatını engelleyecek bir durum oluşmamaktadır. İşlem sırasında hafif yanma ve kızarma olsa da, işlem sonrasında kafa derisinde hiçbir şekilde iz kalmaz ve herhangi bir ağrı veya sızı gelişmez. PRP tedavisinin her seansından sonra bireyler normal hayatına sosyal aktivitelerine devam etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Saç Mezoterapisi Yaptıranların Yorumları başlıklı makalemizde saç mezoterapisi, saç mezoterapisi yaptıranlar ve saç mezoterapisi yorumları hakkında bilgiler verilmektedir.

4 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir