Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Saç Muayenesi ve Saç Analizi

Saç ekimi merkezlerinde uzman doktorlar tarafından saç ekimi yaptıracak olan bireylerin saç muayenesi yapılır, saç dökülmesinin tedavi planı ve saç ekimi hakkında detaylı bir şekilde kendilerine bilgi aktarılır.

Yapılan bu muayenede açıklık veya seyreklik bölge derecesi ölçülür, kafanın arka kısmında ense üzerindeki dökülmeyen saç köklerinin ne kadar sağlıklı olduğuna ve sıklık derecesine bakılır. Şayet bireyin ense bölgesinde saçsız alandaki açıklığı kapatacak kadar saç teli bulunuyorsa saç ekimi uygulaması yapılır, eğer karşılamıyorsa diğer yöntemler ile ilgili bilgiler bireylere detaylı bir şekilde anlatılır.

Saç Analizi

Saç ekimi merkezlerinde, doktorlar detaylı saç analizi raporu düzenler ve birey saçlarıyla ilgili olarak en iyi şeklide bilgilendirilir. Saç ekimi doktorları saç analizi ile bireyin saçlarının sorunlarını tespit eder, saç tedavisini planlar ve yapılan tedavilerin olumlu ya da olumsuz sonuçlarını detaylı bir şekilde rapor ederek bireylere uygun bir tedavi yöntemi sunar.

Bu işlemlerin yapılma amacı tamamen bireylerin en iyi ve en kaliteli sonucu elde etmeleridir. Saç ekimi yaptıran bireyler bu işlemlerin sonucunda doktorlarının tavsiyelerine ne kadar dikkatli uyarlarsa o kadar iyi sonuç alırlar.

Bir önceki yazımız olan Saç Ekiminden Sonra Saçlar Ne Zaman Çıkar başlıklı makalemizde ekilen saçlar ne zaman çıkar, ekilen saçların çıkış süresi ve saç ekimi sonrası saçların çıkışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir