Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Saç Mezoterapisinin Faydaları

Saç Mezoterapisinin FaydalarıSaç Mezoterapisi, saçın ihtiyacı olan vitamin, protein ve minerallerin saçlı deriye çok ince uçlu iğnelerle enjekte edilmesidir. Saç Mezoterapisi kıl köklerini besleyen vitaminlerin, antioksidanların ve kan dolaşımını arttırıcı ilaçların 2 veya 4 mm’lik özel iğneler ile bir enjektörle direkt kıl köklerine verilmesine dayanır.

Saç Mezoterapisi saç dökülmesini iyileştirmek ve kontrol altına alabilmek için ek bir tekniktir. Sonuçlar yüz güldürücü ve kalıcıdır. Mezoterapi, yararlı ürünleri doğrudan ilgili dokuların etrafına veren bir tıbbi tekniktir. Ufak dozlar halinde saç derisinin içine enjekte edilir. Dermis içine yapılan bu enjekte hücresel bir metabolizmayı uyarır ve dokuları canlandırmak için uygun zemin oluşturur. Bireyin kendi mevcut saçları daha sağlıklı bir görünüme kavuşur. Saçların ihtiyacına göre haftada 1 – 2 seans uygulanabilir. Saçlardaki dökülmenin durması için 7 – 10 seansın tamamlanmış olması gerekmektedir.

Saç Mezoterapisi, bay ve bayan herkese başarıyla uygulana bilen bir yöntemdir. Saç Mezoterapisinden fayda gören saç kaybı; strese bağlı, mevsimsel, metabolik nedenli saç kaybı ve gebelik sonrası oluşan ani saç kaybı olarak sıralanabilir. Özellikle kıl kökünde bir küçülmenin gözlendiği ve kılın oluşum ve büyüme evresi olan (anjen evresi) kısalmanın saptandığı erkek tipi saç dökülmesi (androjenik alopesilerde) saç mezoterapisi uygulamakta büyü fayda vardır.

Saç Mezoterapisi yöntemi hormonal ve genetik saç kaybında destek tedavi olarak tercih edilebilir. Saç Mezoterapisi uygulamasında kullanılan karışım içeriği bireyin ihtiyaçlarına göre düzenlenebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan PRP Tedavisinin Avantajları başlıklı makalemizde prp saç tedavisinin avantajları, prp yönteminin avantajları ve prp'li saç ekimi avantajları hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir