Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Saç Mezoterapisi ve PRP

Saç Mezoterapisi ve PRPSaç ekimi uygulamalarında bazen ekim işleminden sonra saçların saç köklerinin güçlenebilmesi için saç mezoterapisinin uygulanması gerekebilir. Eğer hastaların saç köklerinde bazı problemler ortaya çıkarsa saç mezoterapisi işlemine ihtiyaç duyulur. Saç ekimi sonrasında ekilen saçları güçlendirmek ve canlandırmak amacıyla yapılan uygulamadır. Aynı zamanda saçların hızlı büyümesi de sağlanabilir.

PRP’li saç ekiminde ise hastanın vücudunda aktif olarak bulunan çeşitli hormonlar, saç köklerine aktarılır. Buna bağlı olarak saçların büyümesi hızlandırılır ve daha canlı bir görüntü elde etmek amaçlanır. Saç ekimi sonrasında bazen saç mezoterapisi ya da PRP uygulanması gerekmese de, saçların daha hızlı uzama sağlanması ve daha canlı, güçlü, sağlıklı bir görüntü elde etmek için saç mezoterapisi veya PRP tedavisinin uygulanması önerilmektedir.

PRP tedavisi, saç ekimi sonrasında vücutta bulunan kan hücrelerinde yer alan büyüme hormonunun saç kökü hücrelerine aktarılması tekniği ile gerçekleştirilmektedir. İnsanlarda doğal yollara başvurularak büyüme hormonu, saçların büyümesini sağlamak amacı ile saç köklerine uygulanabilir. Bu uygulama yöntemi, mikrocerrahi kullanılabileceği gibi, enjeksiyon da uygulanabilir.

Saç mezoterapisinde ise, çeşitli minerallerin ve vitaminlerin derinin altına saç kökünü güçlendirme amacıyla enjekte edilmesi ile yapılır. Saç mezoterapisi yöntemi, hem saç ekimi esnasında yapılabileceği gibi aynı zamanda saç ekimi işleminden sonra da uygulanabilmektedir.

Saç mezoterapisi ve PRP yönteminin her ikisi de lokal anestezi altında yapılabilir. Kesinlikle bu işlemlerin uygulanma esnasında herhangi bir acı hissedilmez. Bu yöntemlerin her ikisinin de kesinlikle her hangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Saç mezoterapisi ve PRP yöntemleri isteğe bağlı olarak uygulanabilir. Her iki yöntemde de cildi beslemekte ve saç köklerini güçlendirmektedir.

Saç Mezoterapisi ve PRP tedavilerinin uygulanması sonucunda, daha canlı ve güçlü saçlara sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan PRP Destekli Saç Ekimi Nedir? başlıklı makalemizde prp destekli saç ekimi, prp destekli saç nakli ve prp tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir