Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Saç Mezoterapisi Hangi Durumlarda Uygulanmaktadır?

saç mezoterapiSaç Mezoterapisi işlemi saç dökülmesini durdurmak amaçlı saçlı derinin iyileştirilerek saç kalitesini arttırmak için uygulanmaktadır. Saç Mezoterapisinin uygulanması kişinin saç derisine göre farklılık gösteren bit uygulamadır. Her seans 15 – 20 dakika sürecek şekilde, özel iğneler ile uygulanmaktadır.

Saç köklerini besleyen, var olan saçların daha güçlü ve sağlıklı olmasını sağlayan, ilaçların karışımıyla elde edilmiş etkili bir formülden oluşmaktadır. Mezoterapi seansları haftalık, 15 günlük ya da aylık olmak üzere değişmektedir. Seçilen ürünler direk dersinin ve saç köklerinin güçlenmesini sağlamayı amaçlayan ilaçlardan oluşmaktadır. Belirli bölgelere uygulanan mezoterapi işlemi özel iğneler ile deri altına uygulanmaktadır. Kafa dersinin orta tabakasında bulunan kılcal damarların uçlarına ulaşarak etkisini çok çabuk bir şekilde gösterir. Saç dökülmesini önlemek için kullanılan bu yöntem kişilere güvenle uygulanmaktadır. Yan etkisi yok denecek kadar az olması tercih sırasını ve popülaritesini yükseltmiştir.

Sağlıksız beslenme, stres gibi sebeplerden dolayı saçlar güçsüzleşir ve sağlıksız bir görünüm alır hatta buna bağlı olarak dökülmeye başlar. Sağlıksız saçın görüntüsünden herkes şikâyet eder işte bu sorunlar için Saç Mezoterapisi en doğru ve uygun tercihtir.

saç mezoteraspisi hangi durumlarda uygulanır

Bir önceki yazımız olan Saç Mezoterapisi başlıklı makalemizde kimler saç mezoterapisi yaptırabilir, saç ekiminde mezoterapi ve saç mezoterapisi işlemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir