Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Saç Ekiminde Doğal Görünüm Dönemi; Perkutan Saç Ekimi

Saç ekimi operasyonlarından; kendini yeni yeni geliştiren Perkutan saç ekimi yöntemi ile doğal görünümlü saçlara sahip olmanız mümkün. Perkutan saç ekimi yönteminde, saç köklerinin doğal yapısına göre ekim işlemi gerçekleştirildiği için hiçbir şekilde yara izi kalmıyor.

Perkutan yöntemi ile saç ekimi operasyonları dünyada ve Türkiye’de sayılı saç ekim merkezlerinde uygulanmaktadır. Perkutan yöntemi ile ekim işlemini gerçekleştiren doktorlar ve saç ekimi merkezleri, klasik saç ekimi yöntemlerinden üstün birçok yanı olduğunu söylüyorlar. Perkutan yönteminde saç kökleri düz açılan kanallar içine değil ince iğnelerle açılan delikler içine yerleştiriliyor. Alınan saç köklerinin her biri için bir delik açılıyor ve saç kökünün doğal yapısına göre kökler içine yerleştiriliyor.

Perkutan yöntemi ile saçlar doğru açılarda çıkıyor

Bu teknikte saç dökülmesi meydana gelen bölgeye yoğun bir şekilde saç ekilebiliyor, ekilen saç kökleri doğru açılarda çıkıyor ve bu sayede en doğal görünüm elde ediliyor. Ekilen kökler çok ince deliklerin içine yerleştirildiği için yerinden oynama ve açısının değişme ihtimali neredeyse %0.

Klasik yöntemlerin aksine 6 ayda yeni saçlar

Perkutan yöntemi ile gerçekleştirilen saç ekimi sonuçları kendini ortalama 6-8 ayda gösteriyor. Diğer yöntemlere göre daha hızlı belirtilerini gösterebilmektedir. Klasik yöntemlerde ekim işleminden sonra tam sonucu görebilmek için ortalama 1 yıl beklemek gerekirken bu yöntemde 8-10 ay sonra sonuçlarını görebilirsiniz.

Bu teknikte, köklerin yerleştirileceği delikler çok ince iğnelerle açıldığı için operasyon sonrası ekim işleminin gerçekleştirildiği bölge 3 – 5 gün içerisinde iyileşiyor. Ekim yapılan alanda kesinlikle iz kalmıyor ve bu sebeple hastalar operasyondan hemen sonra gündelik hayatlarına rahatlıkla dönebiliyor.

Bir önceki yazımız olan Saç Ekiminde Aranan Özellikler başlıklı makalemizde saç ekimi, saç ekimi hakkında ve saç ekimi için gerekli özellikler hakkında bilgiler verilmektedir.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir