Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Saç Ekiminde Aranan Özellikler

sac-ekiminde-aranan-gerekliliklerSaç dökülmesi sorunu karşısında kesin ve kalıcı çözüme ulaşmak isteyenler için en etkili tedavi yöntemi;  SAÇ  EKİMİ’dir. Saç ekimi operasyonları günümüzde en çok tercih edilen estetik operasyonlardandır ve herkes gönül rahatlığıyla bu tedavi yöntemini yaptırabilmektedir. Bay ve bayan herkes saç ekimi yaptırabilir. Ancak her cerrahi operasyonda olduğu gibi saç ekimi operasyonunda da bazı gereklilikler vardır.

Saç ekimi merkezlerinin ekim yaptıracak kişilerde aradığı özelliklerden ilki hastanın 18 yaşını doldurmuş olmasıdır.

Saç ekimine karar vermiş hastaların  sağlık durumlarına yönelik detaylı bir anamnez alınmaktadır. kronik rahatsızlığı ( kalp, astım, şeker, troid vb.) olan hastaların takip eden doktorlarından izin alınmalı ve operasyona öyle karar verilmelidir.

Saç ekimi için gerekli koşulların en önemlisi; saç kökü alımı gerçekleştirilecek bölgenin yani kafanın arka kısmı ( iki kulak arası)nda bulunan sağlıklı saç kökü miktarıdır. Ense bölgesinde saç kökü yeterli değil ise, hastanın beklentisine göre az da olsa saç ekimi gerçekleştirilebilir,  eğer  hiç yok ise saç ekimi uygulaması gerçekleştirilemez. Bu durumda micropigmentation yani gölgeleme işlemi önerilmektedir  ( bknz.http://www.sacekiminfo.com/kalici-toppik-kimlere-uygulanir.html ‎)

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Saç Ekimi Operasyonları Nerede Yapılır başlıklı makalemizde sac ekim nerede yapılmalıdır, saç ekimi ve saç ekimi ameliyathaneleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir