Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Saç Ekimi Operasyonun Yan Etkileri

Saç dökülmesi sorunuyla karşılaşan herkes hemen çare aramaya başlamaktadır.  Saç Ekimi operasyonu bireylerin bu sorundan sıyrılmak için tercih edebilecekleri en iyi çözüm yoludur. Genelde bu sorunla karşılaşan bireyler saç ekimi operasyonunun yan etkilerini hiç araştırmadan düşünmeden hemen uygulamaya başlarlar.

Saç ekimi ameliyatı basit bir işlem gibi görünse de lokal anestezi altında yapılan ve enfeksiyon riski olan veya yan etkileri olabilen bir uygulamadır. Olabilecek yan etkileri;

Saç ekimi sonrası

Saç ekimi ameliyatından sonra bireylerin göz çevresinde ve alın kısımlarında şişlik oluşabilmektedir. Bu şişkinlik ekim işleminden sonra 5. güne kadar her geçen gün büyümektedir 5. gün ise en şişkin duruma gelir ve devamında küçülmeye başlar. Bazı bireylerde gözaltlarında morluk veya hafif kararmalar oluşmaktadır.

 

Saç ekimi sonrası ağrı

Saç ekimi işleminde küçük ağrılar olmaktadır. Saç ekimi sonrasında bireylerin birçoğu ağrı kesici kullanmak zorunda kalmıştır ancak büyük bir kısmı da ağrı kesici kullanmadan bu süreci atlatmışlardır.

Saç ekimi sonrası kaşınma

Saç ekimi uygulamasında saç kökü alınan ve ekim yapılan kısımda kaşınma oluşacaktır bu normal bir durumdur. Fakat ekim işleminden sonra oluşan bu kaşınma 3 – 5 gün içinde bitmelidir. Ekim sonrasında saçlarınızı günde en az bir kez yıkamanız kaşınmayı azaltacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Saç Ekimi Yaptıran Kadınların Resimleri başlıklı makalemizde bayan saç ekimi resimleri, kadınlarda saç ekimi yaptıranlar ve saç ekimi hakkında bilgiler verilmektedir.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir