Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Saç Ekimi Sonrası

Saç Ekimi Sonrası

Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi sonrası ekilen saç köklerinin daha da canlı ve güçlü olması amacıyla gerekli vitaminler ve aminoasitlerden oluşan saç mezoterapisi tedavisinin uygulanması hem ekilen hem de mevcut saçlara gerekli bakımını sağlamaktadır. Zamanla saçların daha güçlü ve sağlıklı hale dönüşür.

Saç ekimi sonrasında öncelikle kaçınmanız gereken konular

Kesinlikle alkol ve sigara kullanmayınız. Stresten uzak durmalısınız, ağır sporlardan kaçınmalısınız, denize havuza kesinlikle girmeyiniz, solaryum ve saunadan uzak durmalısınız.

Saç ekimi sonrası saç bakımı

Saç ekimi işleminden sonra eğer saçlarınızı saç ekim merkezinde yıkatacaksanız 1 gün sonra ilk yıkama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer saç ekimi işleminde sonra saçlarınızı siz yıkayacaksanız ekim işleminden 3 gün sonra ilk yıkamayı gerçekleştirebilirsiniz. Siz önerilen losyon özel şampuanla yaklaşık 10 – 15 gün içinde saçlarınızı günde en az 1 defa yıkamalısınız ve ekim yapılan bölgeye normal masaj hareketini yapmaya önem göstermelisiniz.

Ekim işleminin yapıldığı alana önerilen losyon sürülmeli ve 1 saat beklenmelidir. Yaklaşık 1 saat içinde önerilen losyon cilt tarafından emilir ve ciltte yumuşama sağlanır. Önerilen şampuan ile ense bölgesi normal yıkama hareketleri ile dikkatlice yıkandıktan sonra uzun süre durulanmalıdır. Kabuklar tamamen döküldükten sonra yani 10 – 15 gün sonra saçlarınızı kendi şampuanınızla yıkaya bilirsiniz yine eski tempoda yıkayabilirsiniz. Saçlarınızı fön makinası ile kurutmamaya dikkat ediniz. Eğer kurulayacaksanız da soğuk olarak ayarlayınız ve o şekilde kurulayınız.

Saç Ekimi Sonrası Tıraş

  • Saç ekimi ameliyatından 1 ay sonra saçlarınızı kestirebilirsiniz.
  • Saç ekim ameliyatından sonra saçlar çok kısa kestirilmek istenirse en az 4 ay sonra ustura yapılabilir.
  • Saç ekimi ameliyatından sonra saçlar boyamak isterseniz en az 7 ay geçmiş olması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Saç Ekim Operasyonu Öncesinde Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde saç ekimi önce ne yapılmalı, saç ekimi önce yapılması gerekenler ve saç ekimi öncesi hakkında bilgiler verilmektedir.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir