Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Saç Ekimi Operasyonları Nerede Yapılır

sac-ekimi-operasyonlari-nerede-yapilmalidirSaç ekimi operasyonunun  yapılacağı yer hastane ya da sağlık bakanlığından ruhsatlandırılmış cerrahi tıp merkezi olması gereklidir.

Sağlık Bakanlığının yönetmeliğine göre saç ekim ameliyatlarının Hastanelerde veya Tıp Merkezlerinde yapılması gerekmektedir.

Saç ekimi ameliyatını yaptırmadan önce bunları öğrenme hakkınız olduğu gibi araştırmanızda da büyük fayda vardır. Günümüzde hala saç ekimi ameliyatlarını tabiri caizse merdiven altı yerlerde yapan ve yaptıran birçok kişi mevcuttur.

Hem kendi sağlığınız, hem yapan kişilerin sağlığı bu şekilde merdiven altı yerlerde tehlikeye atılmaktadır. Tabii bu tür ekimlerin ardından ensede harabiyet, ekilen saçların tutmaması, doğal olmayan saç ekimleri gibi şikayetlerde artmakta ve bu yüzden dürüst ve güvenilir hekimlerin de güvenilirliği kalmamaktadır. Bu tür saç ekim merkezlerinden ve dolandırıcı kişilerden uzak durmanızı da şiddetle tavsiye ederiz.

Saç ekimi ameliyatının gerçekleştirileceği oda herhangi bir enfeksiyon riski açısından kesinlikle steril olmalıdır aynı zaman da ekim için kullanılan materyaller ve cihazlarda tek kullanımlık ve steril edilebilir olmalıdır.

Saç ekimi ameliyatının sağlıklı bir şekilde olması için ekim yapılan ameliyathane ortamında aydınlatma sonra derece mükemmel olmalıdır yani aydınlatma sorunlu olmamalıdır.

Bu tür yerlerin görünüşüne, lük görüntüsüne ya da süslü görünmesine ekim işlemini gerçekleştirecek olan ekibin kalabalık olmasına aldanmayınız.

Bir önceki yazımız olan Saç Muayenesi ve Saç Analizi başlıklı makalemizde saç analizi, saç ekimi ve sac muayenesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir