Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Saç Ekimi Öncesi

Saç Ekimi uygulamasından önce dikkat dikkat edilmesi gerekenler

Saç Ekimi Öncesi yapılması gerekenler

Saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Saç ekim operasyonu için karar verdiyseniz ve bu işlem için uygunsanız saç ekimi işleminin yapılacağı güne kadar ve yapıldıktan sonra da dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu yüzden saç ekimini gerçekleştirecek olan doktorun yaptığı analizler sonucu tavsiyelerini dinlemeniz gereklidir. Örneğin saç ekiminden 10 gün öncesine kadar kesinlikle aspirin kullanmamalısınız. Çünkü aspirin kanı sulandırır ve operasyon sırasında kanamanın yüksek oranda olmasına neden olur. Saçlarınıza kullandığınız krem ya da bakım ürününüzü saç ekimi ameliyatı öncesinde mutlaka doktorunuza bildiriniz ve danışmadan kullanmayınız. Şayet kronik bir hastalığınız varsa ya da geçirdiğiniz ameliyatları ayrıntılı bir şekilde muhakkak doktorunuza anlatmalısınız.

Saç ekimi operasyonu lokal anestezi ile yapılan cerrahi bir işlem olduğu için aç karnını operasyona gitmeniz gerekmez. Şayet ameliyatınız sabah olmayacaksa kahvaltı yapmanız, öğleden sonra olacaksa öğle yemeğinizi yemenizde hiçbir sakınca yoktur. Operasyonda önce kafa derisi hassas olacağı için üstünüze giyeceğiniz kıyafet rahat giyilebilir olması gereklidir. Örneğin gömlek gibi kıyafetler giymenizi tavsiye ederim.

Saç ekimi işlemi sırasında yanınıza da bir refakatçının olmasında büyük fayda var. Çünkü yaklaşık 8 saatlik bir operasyonda sonrasında tansiyonunuzda oynama olabilir. Uzun süre yatacağınız ve kafa derisine lokal uygulamalar kullanacağı için tek başınıza işlem sonrası araba kullanmak gibi dikkat gerektiren şeylerden uzak durmalısınız.

Şayet bir hastalığınız varsa ve ilaç kullanıyorsanız depresyon, kalp ya da diyabet ilaçları gibi kesinlikle doktorunuza bunları bildiriniz. Yakın bir zamanda saçlı deri ile ilgili bir tedavi ya da ameliyatınız varsa analiz esnasında belirtiniz. Bir cilt ya da saçlı deri de probleminiz bulunuyorsa tedavinizi etkilememesi için doktorunuza ayrıntılı bilgi vermeniz gereklidir.

Bir önceki yazımız olan Saç Ekimi Sonrası Bakım ve Dikkat Edilmesi Gerekenler? başlıklı makalemizde saç ekim sonrası yapılması gerekenler, saç ekimi sonrası ve saç ekimi sonrası bakım hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir