Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Saç Ekimi Öncesi Analiz

Saç ekimi öncesi analizSaç ekiminden önce analiz işlemi bireyin kafasında yeterli miktarda saç kökü alınacak bölgenin analiz edilmesi ve saç köklerinin sağlıklı olup olmadığının muayenesi ve saç ekilecek bölgenin genişliği ekim öncesi yapılan saç analizi ile ortaya çıkar.

Saç dökülmesi meydana gelen bölgenin genişliği saç ekimi analizinde net olarak belirlenmeli analiz esnasında her şey belirlenmelidir. Saç ekimi sırasında küçük değişiklikler haricinde başka bir değişiklik yapılması mümkün değildir. Örnek verecek olursak saç analizinde saç ekimi işlemi için alınacak saç köklerinin tamamının kafadan alınması kararı verilirse saç ekimi sırasında vücudun başka bölgelerinde kıl kökü alımı yapılamaz ve ekim işlemine devam edilemez.

Saç ekimi operasyonu öncesi saç analizi saç ekimi sırasında olan her aşamanın da önceliğinde yapılan ve devamına oluşturan süreci etkileyen en önemli etkendir. Saç ekimi analizi esnasında bütün ayrıntılar konuşulur ve saç köklerinin açık olan kısma yeterli olup olmadığına bakılır saç analizinde en önemli etken budur saç köklerinin açık olan bölüme tek seans da aktarılması saç analizi işlemi ile belli olur. Saç analizi sırasında yapılan en önemli konu saç köklerinin saçsız alana yetmesi ve tek seansın yeterli olup olmadığı belirlenir. Saç dökülmesinin sebepleri ise saç analizinde yapılan işlemler sayesinde belli olur ve saç kaybının devam edip etmediği de bu sırada anlaşılmaktadır. Saç dökülmesi devam ederken saç ekimi işlemi gerçekleştirilebilir ancak saç ekimi için ek seans uygulanması gerekmektedir. Saç ekimi sırasında olabileceği daha önceden konuşulmalı saç analizi yapılırken konuşup anlaşılmalıdır.

Saç ekiminin başarışı bir sonuç vermesi için saç analizi esnasında her şeyin konuşulmasıyla başlar ve en doğru olan bireye saç dökülme seviyesinin ne seviyede olduğu analiz esnasında söylenmelidir. Bazı bireylerde saç kökleri çok zayıf ise bu durum saç analizi esnasında anlaşılır ve bu durum bireye saç ekimi yapılamayacağı belli olur ve durum açıklanır. Bu durum ile sık karşılaşılmasa da 65 yaş üzeri olan kişilerde bazı oranlarda karşılaşılabilir. Saç ekimi uygulamasında en önemli adımlardan biriside saç analizidir.

Bir önceki yazımız olan Saç Dökülmesi ve Çareleri başlıklı makalemizde saç dökülme nedenleri, saç dökülmesi ve saç kaybının çareleri hakkında bilgiler verilmektedir.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir