Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Saç ekimi neden ameliyathane ortamında olmalıdır?

Saç ekimi neden ameliyathane ortamında olmalıdırSaç ekimi işlemi her ne basit bir işlem olarak görünse de ameliyathane ortamında yapılması gereklidir. Saç ekimi uygulamasının ameliyathane ortamında yapılmasının en önemli nedeni cerrahi müdahale olmasından dolayıdır. Saç köklerinin alınması ve tekrar ekilmesi işlemi, saç köklerinin açılması kesinlikle steril bir ortamda olması gerekmektedir. Bunlar içinde en iyi ortam ameliyat hane ortamıdır. Saç ekimi yapılan ameliyathanenin kesinlikle son derece hijyenik olması gereklidir.

Saç ekimi operasyonu ameliyathane ortamında sonra derece hijyenik yapılmalı ve dikkatli olunması gereken bir işlemdir. Saç ekimi hata kabul etmez. Saç ekimi, ekim esnasında acı hissi duyulmaması için anestezi gerektiren bir operasyondur. Saç ektirdikten sonra ekim yaptıran bireyler kesinlikle hiçbir ağrı, sızı ve acı hissi olmaz sadece FUT yöntemi uygulandı ise saç ekimi sonrasında kafada şişlik uyuşukluk ve acı hissi olabilir bu da uzmanın vereceği ilaçlar ile üstesinden gelinecek derecededir. FUE yöntemi ile saç ekimi işleminde kesinlikle tamamen acısız bir operasyon geçirirsiniz ve ekim işleminden sonra kesinlikle şişlik, acı ya da ağrı olmaz.

Saç ekimi ameliyatının ameliyathane ortamında olması kesinlikle çok önemlidir ve bireylerin bu konuda hiçbir şekilde taviz vermemesi gereklidir. Bireylerin sağlığı açısından saç ekimi sonra derece hassas bir durumdur saç ekimi her ne kadar basit olarak gözükse de bir bütün halinde olduğu zaman kolay bir işlem haline gelir.  Bunun en başında saç ekim merkezinin çok iyi olması, işinde uzman ve kaliteli ekip bulundurması, ameliyathane ortamında yapılması gibi çok önemli konularda dikkat edildiği zaman saç ekimi çok kolay bir işlem durumuna gelmektedir.  Saç ekimi basit bir işlem diye bir düşünceye kapılıp kalitesiz bir merkezde saç ektirmeniz sağlığınızı tehlikeye atar. Geri dönüşü olmayan sorunlarla karşılaşa bilirsiniz. Saç analizi esnasında doktorunuzun dikkatlice dinlemesi gereklidir doktorunuz her şeyi anlattıktan sonra merak ettiklerinizi kesinlikle sormalısınız hatta not almanız daha faydalı olacaktır. Doktorunuzu anlattıklarını dikkatlice dinledikten sonra kesinlikle yapılması gereken işlemleri detaylı bir şekilde eksiksiz yerine getirmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan FUE Yönteminin Avantajları başlıklı makalemizde fue avantajları, fue saç ekimi ve fue saç ekimi avantajları hakkında bilgiler verilmektedir.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir