Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Saç ekimi kimlere yapılır?

sac ekimi kimleri yapılırSaç ekimi uygulaması erkek ya da kadın saç dökülmesi sorunu yaşayan herkese uygulanabilen en estetik cerrahi uygulanmaktadır. Saç dökülmesi sorunu ile saç ekim merkezlerine giden bireylerin %80’nini erkekler oluşturmaktadır geriye kalan %20’lik kısmı ise kadınlar oluşturmaktadır. Yani daha çok erkeklerin saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya kıldığını gözlemlemekteyiz.

Önceleri kadınlarda saç ekimi işlemi çok az iken son yıllarda gelişen teknoloji ile günümüzde alınan yüz güldürücü neticelerden sonra kadınlarda saç ekimi işlemine rağbet göstermektedirler. Genel olarak 20’li yaşlar saç dökülmesinin başladığı dönemdir. Saç ekiminden yaş sınırlaması yoktur saçı ile ilgili sorunu olan her bireye uygulanabilir. Saç ekimi işlemi riski son derece az olan her hangi bir problemle karşılaşılmayan lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir uygulamadır.

Saç ektirmek için saçın tamamen dökülmüş olması şart değil az dökülmeler ya da bölgesel dökülmelerde bunlar ön, arka ve orta kısımlar olabilir bazı kişilerde ise aralarda seyrelmeler oluşabilir.

Saç dökülmesi yaşanan bölgede oluşan seyrekleşmeyi sıklaştırma ya da tamamen açıldı ise açılan yeri doldurma gibi saç ekimi uygulamaları söz konusudur.

Saç ekimi işlemin her yaş grubuna uygulana bilir ancak bizim önerimiz 20’li yaşlardan önce saç ekimi yaptırmamanızdır. Çünkü 20 yaşından önce saç dökülmesi yaşayan bir kişi saç ekimi yaptırdığında yaş ilerledikçe dökülmeler oluştuğunda ekim yapılan bölgedeki saçlar kalacak ve diğer bölgelerde dökülmeler oluştuğunda çirkin bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Bir önceki yazımız olan FUE saç ekim fiyatını belirleyen hususlar başlıklı makalemizde fue saç ekimi fiyatları, fue saç ekimi fiyatlarının belirlenmesi ve fue saç ekimi ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir