Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Saç Ekimi Doktoru Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir

sac-ekimi-doktoru-secilirken-nelere-dikkat-edilmeliSaç kaybı durumlarında  en iyi çözüm olarak bilinen tıbbi yöntem saç ekimidir. Saç ekimi operasyonu, çok ağır bir cerrahi bir işlem olmasa dahi, sonrasında oldukça dikkat edilmesi gereken önemli bir operasyondur.

Saç ekim operasyonunda uygulanacak tekniğin önemi  kadar ekim işlemini gerçekleştirecek olan uzman doktor ve ekibinin yetenek ve deneyimi de çok büyük önem taşır. Saç ekimi operasyonunu gerçekleştiren doktor kesinlikle bir Dermatolog ya da Estetik Cerrahi Uzmanı olmalıdır. Her doktor saç ekimi işlemini yapamayacağı için branşına çok dikkat etmelisiniz.

Saç ekimi uygulamaları ameliyathane ortamlarında ve steril materyaller kullanılarak özenle gerçekleştirilmelidir. Ayrıca saç ekimini yapacak olan uzman doktorun ve ekibinin çalıştıkları saç ekimi merkezinin sağlık bakanlığı tarafından  onaylanmış olması gerekmektedir. Bunların yanı sıra saç ekimi ameliyatını gerçekleştirecek uygun doktoru seçerken dikkat etmeniz gereken önemli bir husus ise daha önce yaptığı saç ekimleri ve sonuçları olmalıdır.  İşlemi gerçekleştirecek olan saç ekimi doktoru ne kadar bilgili, becerikli ve tecrübe sahibi olursa ekim işlemi o denli başarılı olacaktır. Ekim işlemini gerçekleştirecek uzmanın becerisine ve tecrübesine dikkat edildiği kadar ekibininde ehil olması ve sağlık personelinden oluşması gereklidir.

Saç ekim doktoru, ekim işleminin öncesinde dikkatlice sizin sağlık durumunuza yönelik bilgi almalı,  sonrasında saç bakımı, ilaç kullanımı ve ekim sonrası dikkat edilmesi gerekenleri detaylı ve  anlaşılır bir şekilde aktarmalıdır.

Saç ekim işleminde hem doktor hem de ekip çok iyi seçilmelidir. Hasta ekim yapılacak merkezi de operasyon öncesinde değerlendirip seçimini ona göre yapmalıdır. Unutulmamalıdır ki merkezin sağlık bakanlığınca ruhsatlı, ekim işlemini yapacak kişinin de hekim olması gereklidir.

 

sac-ekim-doktoru

Bir önceki yazımız olan Doktorunuza Danışın başlıklı makalemizde altan yücetaş, dokta altan yücetaş ve kalıcı toppik hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir