Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

SAÇ EKİMİ BİLGİLERİ

sac-ekim-bilgisiSaç dökülmesi, oluşturduğu estetik görünüm bozukluğu ile kişilerin psikolojilerinde olumsuz etkilere neden olabilmektedir. Uzmanların yıllar süren geniş çaplı araştırmaları gösterdi ki; hastanın kendi saçından alınan saç köklerinin saçsız bölgelere nakledilmesi ile saçsız bölgede yeni saç çıkması sağlanabilmektedir. Saç ekimi bilgileri arasında en merak edilenler bu yeni çıkan saçın ne kadar doğal görüneceği olmaktadır. Ekim işleminden sonra büyümeye başlayan saçlar  ile ortalama  6-8 ayda görenlerin farklı anlayamayacağı mükemmel sonuçlar alınabilmektedir.

SAÇ EKİMİNDE YÖNTEM ÖNEMLİ

Özellikle ameliyat dikişleri olmaması ve FUT yöntemine göre daha verimli sonuçlar alındığı için FUE yöntemi son zamanların en çok tercih edilen saç ekimi yöntemi olmaktadır. Tek tek özel bir teknikle alınan saç kökleri aynı hassasiyetle tek tek nakledilir. Bu şekilde saça istenilen şekil çok daha kolay bir şekilde verilir ve daha gür saçlar elde edilebilir. Doğala yakın görünüm kazandırdığı içinde çok fazla tercih edilen bu yöntem FUT yöntemine olan rağbetin azalmasın sebep olmaktadır.

SAÇ EKİMİ ÖNCESİ VE SONRASI

Saç ekimi bilgileri arasında yönteme karar verildikten sonra operasyon öncesi ve sonrası için oluşturulan belli kurallara uyulması gereklidir. Öncesinde kullandığınız her ilaçtan doktorunuzun haberi olması gerekmektedir. Varsa sigara alkol gibi alışkanlıklar bir hafta önceden bırakılmalıdır. Sonrasında ekim yaptırdığınız merkezin önerilerine dikkat edilmelidir. Yıkama ve kurulama önerildiği şekilde yapılmalı, ağır spor aktivitelerinden bir süre kaçınılmalı ve ayrıca bir ay kadar denize, havuza girilmemeli, güneş altında fazla durulmamalıdır.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Saç Ekimi Doktoru Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir başlıklı makalemizde saç ekimi, saç ekimi doktoru ve saç ekiminde bilinmesi gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir