Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Saç Ekim Operasyonu Sonrasında Saç Yıkama Aşamaları

Saç Ekim Operasyonu Sonrasında Saç Yıkama AşamalarıSaç ekim uygulamasından sonra saçları yıkama şekli değişmektedir. Kesinlikle ovma yapmadan saçlarınızı yıkamalısınız ve kurulamalısınız. Daha narin hareketlerle yıkama işlemini gerçekleştirmelisiniz.

  • Saç ekimi işleminden sonra doktorunuzun vermiş olduğu ikinci randevu tarihinde ilk kontrollerin yapılması ve saç yıkama aşamalarının gerçekleştirilmesi için doktorunuzla iletişimi koparmayınız. Çünkü bu durumlarla ilgili doktorunuzu ziyaret etmeniz gerekebilir.
  • Saç ekimi operasyonundan 15 gün sonra size doktorunuz tarafından tavsiye edilen saç yıkama şampuanı ve losyonu size tarif edilen şekilde saçlarınızı yıkamalısınız. Eğer her zamanki kullandığınız şampuan ekimden sonra da kullanabileceğiniz uygun bir şampuan ise onu da kullanabilirsiniz.
  • Saçlarınızı yıkadıktan sonra havlunuzu bastırmadan saçlarınızı kurulamanız gerekir. Kesinlikle havluyu sert bir şekilde ovma yaparak saçlarınızı kurutmayınız. Saçlarınızı havluyu hafif bir şekilde bastırarak kurulayınız.
  • Saçlarınızı yıkadıktan sonra havluyu ovma işlemi yaparak ya da çok fazla bastırırsanız saçlarınız kurularken saç kökleri zarar görebilir.
  • Su ne çok sıcak ne de çok soğuk olmalıdır. Saçlarınızı yıkadığınız su sıcaklığı ortada dereceye getirdikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz yani ılık su ile saçlarınızı yıkamalısınız.
  • Saç ekim uygulamasından sonra köklerin alındığı bölgede oluşan kabuklanmaların temizliği için kesinlikle doktorunuzdan bilgi almalısınız.
  • Saçlarınızı yıkadıktan sonra ya da saç ektirdikten hemen sonra şapka takmak isterseniz yumuşak ve bol şapkalar tercih etmenizde fayda vardır. Saç ekimi yapılan alana zarar vermeniz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Saç Ekimi Sonrası başlıklı makalemizde saç ekim işlemi sonrası, saç ekimi sonrası tıraş ve saç ekimin sonrası yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir