Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Saç Ekim Operasyonu Sonrasında Gelişim Süreci

Saç Ekim Operasyonu Sonrasında Gelişim SüreciSaç ekim ameliyatından 15 gün sonra saç köklerinin alındığı ve ekim yapılan bölgede ki saçlarda uzama görülebilir.

Saç ekimi operasyonu sonrası ekilen saçlar 2 ay sonra şok dökülme dediğimiz bir dökülmeye uğrar. Ancak bu durumda endişe edilecek bir şey yoktur. Bu dökülme tamamen doğal olarak karşılaşılabilir ve tekrar saçlarınız çıkmaya başlar ve üstelik hiç dökülmemek üzere çıkar.

Saç ekiminden 6 ay geçtikten sonra saçlar artık %70 oranında çıkmaya başlayacaktır. Tam evresini tamamlaması için 1 yılın geçmesi gereklidir.

Saç ekimi operasyonundan 1 yıl sonra ise saçlarınız istediğiniz şekilde doğal ve gür bir şekilde çıkmaya başlayacaktır. Bütün evrelerini tamamlamış bir şekilde çıkacaktır. Saçlarınızı dökülmeden önceki gibi istediğiniz gibi kestirebilir, taraya bilir ve istediğiniz şekli verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saç Ekim Operasyonu Sonrasında Saç Yıkama Aşamaları başlıklı makalemizde saç ekimi, saç ekimi sonrası ve saç ekiminde saç yıkama işlemi hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir