Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Saç dökülmesini durdurmak mümkün mü?

Saç dökülmesini durdurmak mümkün müSaç dökülmesi önlemek mümkün değildir ancak yavaşlatma şansınız vardır. Saç dökülmesi genetik olarak da dökülmeler gösterecektir amca, dayı ve baba da saç dökülmesi varsa mutlaka sizde de saç dökülme oluşacaktır.

Örneğin bir ailede 2 kardeş olduğunu düşünelim 2’side aynı genetik benzerliklerle saç dökülmesi tipine sahip ama birininki 20’li yaşlarda diğerininki ise 30’lu yaşlarda yoğun bir şekilde dökülmeye başlamış. Buradaki zaman farkı düşünüldüğü zaman asıl saç dökülmesine sebep hususun stres olduğunu ya da hasta bir takıntı haline getrdi ise saçların daha hızlı dökülmesini sağlar. Bu sebeple bu tip kişileri uyarmak gerekmektedir. Buna bağlı olarak bu gibi kişilere uygulanabilecek saç ekimi operasyonu haricinde kullanılacak ilaç, sprey ve losyon gibi ilaçlar söylenmelidir.

Doktorunuzun bütün bunları sizin durumunuzu değerlendirdikten sonra yapması gereklidir size tüm önerilere rağmen bunu istemiyor iseniz saç ekimi istiyor iseniz saç ekimi işlemini o zaman uygulamalıdır.

Saç dökülmesi ile ilgili cerrahi ve tıbbi yollar bulunmaktadır. Saç ekimi işlemi işin cerrahi kısmıdır. Tıbbi tedavi ise dökülmeyi yavaşlatıp azaltmaktır.

Birde saç dökülmesini engellemek ve zayıflayan saç köklerini güçlendirmek için uygulanan saç mezoterapisi ve prp yöntemleri bulunmaktadır bu yöntemlerden ise sonraki yazılarımızda bahsedeceğiz.

Bir önceki yazımız olan Saç ekimi kimlere yapılır? başlıklı makalemizde kimler saç ekimi yaptırabilir, kimler saç ekimi yaptıramaz ve kimlere saç ekilir hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir