Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Saç Dökülmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Ekimi Sonrasý Dikkat Edilmesi GerekenlerSon yıllarda özellikle erkeklerin büyük çoğunluğunda olan sorunlardan birisi olan saç dökülmesi ve nedeni stres, hormonal ve mevsim değişikliği gibi günlük yaşantımızdan kaynaklandığı düşünülen saç dökülmesini engellemek için siz ziyaretçilerimizi bilgilendireceğiz. Günümüzde saç kaybı yaşayan ve biraz olsun kelleşen insanların psikolojik sorunlarla baş başa kaldığı görülmektedir. Şayet yapılan tüm işlemler ve müdahalelere rağmen saç kaybı hala devam ediyorsa yapılması gerek en iyi seçim saç ekimidir.  Son yıllarda ününe ün katan saç ekimi uygulamasını, saç dökülmesi yaşayan ve kellikten hoşlanmayan erkeklerin büyük bir kısmının bu işlemi yaptırdığını gözlemliyoruz. Saç dökülmesinin en etkili sebeplerinden biride genetik yapıdır. Bunun yan etkileri olarak dengesiz beslenme, stres ve saç köklerinin güçsüzleşmesi zayıflaması gibi etkiler gösterilmektedir.

Oldukça sinir bozucu olan saç dökülmesini önlemek adına dikkat etmeniz gereken bazı faktörlerde şunlardır. Özellikle yaz aylarında saçlarınızı kesinlikle her gün yıkayınız. Her insanın saçı değişik yapıya sahip olduğu için kendi saç tipinize uygun şampuanı kullanmanız çok önemlidir. Kaliteli ve saç tipinize uygun şampuanı kullanarak saç dökülmesini önleye bilirsiniz. En büyük sorunlarından birisi olan düzensiz beslenmede saç dökülmesine yol açmaktadır. Şayet saçlarınıza dikkat ediyor ve yaşınız ilerlediğinde saç ekimi yaptırmak istemiyorsanız düzenli beslenmeye hem saçlarınız hem de sağlığınız için dikkat etmelisiniz. Saçlarınız nedenini anlayamadığınız bir şekilde dökülüyor ve bu dökülmeyi önleyemiyorsanız kesinlikle doktorlara başvuru yapmalısınız.

Son yıllarda teknolojinin büyük bir hızla gelişmesiyle saç kaybı yaşayan bireylerin artık saç ektirmesi oldukça kolaylaştı. Hatta son günlerde artan saç dökülmesi sebepleriyle en popüler sağlık sorunlarından birisi olarak öne çıkmıştır. Her ne kadar saç dökülmesi saç ekimi ile giderilebilse de unutmayın ki kesinlikle kendi saçınız gibi olmayacaktır. Şayet genetik yapı ile alakalı bir saç dökülmesi yaşıyorsanız saç ekimi yaptırarak kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan FUT Saç Nakil Yönteminin Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizde fut saç ekimi, fut saç ekimi yönteminin fayfaları ve fut yönteminin faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir