Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Saç Dökülmesi Çözümleri

Saç Dökülmesi ÇözümleriSaç dökülmesi sorunu erkeklerde daha sık görülen bir problemdir ancak hem erkeklerde hem de kadınlarda görülen bir problemdir. Bu durum bir çok etkene bağlı meydana gelebilir. İlk başta genetik yatkınlığın neden olması ile birlikte; hormonal, aşırı androjen miktarı, gebelik, emzirme, menopoz, tiroit hastalıkları, şeker hastalığı, saçlı deri kan akımının zayıf olması, beslenme bozukluğu, ani olarak aşırı kilo alımı ve ani kilo kaybı, uygunsuz diyetler, vitamin ve mineral eksikliği, bazı ilaçlar, kronik hastalıkları, saça uygulanan mekanik ve kimyasal işlemler ve stres bunlar başlı saç dökülmesi sebepleridir.

Saç kıran ve mantar gibi hastalıklarda saç dökülmesine yol açabilir. Saç dökülmesinin tedavisi, öncelikle doğru teşhisi gerektirir. Bu yüzden saç kaybı yaşayan bireyler öncelikle saç ekimi uzamanı olan bir doktor tarafından muayene olmalıdır.

Saç dökülmesini engellemek ve saç kalitesini yükseltmek amacıyla uygulanan birçok tedavi yöntemleri arasında saç mezoterapisi kendini en iyi şekilde ispatlamıştır.

saç mezoteraspisi

Saç mezoterapisi yöntemi tüm dünyada kendini kanıtlamış bir tıp yöntemidir. Birçok ülkede uygulanıyor olması, her gün binlerce saç ekimi uzmanının hastalarına uygulaması, yararlı bir yöntem olduğunun basit kanıtıdır.

Saç mezoterapisi dökülmeyi engeller, saç ekimine alternatif bir çözüm olarak uygulanabilir. Bu sayede saç ekimine olan gerekliliği ortadan kaldırabilir. Saç dökülmesini durdurmak, var olan saçı güçlendirmek, canlandırmak ve yeni saç çıkışınız sağlamak için saç mezoterapisi uygulanabilir ve belirli periyotlarla uygulanan tedavi şeklidir.

Saç mezoterapisi yönteminin diğer yöntemler gibi yan etkisi yoktur. Saç dökülmesi oluşan bölgede derinin orta tabakasına enjekte edilerek sonuçlar alınır.

Bir önceki yazımız olan Kadınlarda Saç Dökülmesi başlıklı makalemizde bayanlarda saç dökülmesi, kadın tipi saç dökülmesi ve kadınlarda saç dökülme nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir