Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

PRP Yöntemi

prp yöntemiPRP (Platelet Rich Plasma) yöntemi kök hücre mantığından yola çıkan, vücut çatlakları, güneş lekesi, saç dökülmesi, kırışıklık gibi problemlerin tedavisinde kullanılmaktadır.

PRP yöntemi ile hastanın kendi kanı alınarak, 10 dakika boyunca 3000 devir/dakika santrifüj edilir. Santrifüj sonu, kırmızı kan hücrelerinden ayrışan plazma kısmı, mezoterapi ya da dolgu yöntemi ile cilde uygulanmaktadır. PRP yönteminde elde edilen bu plazma yoğun pıhtı hücreleri ve beyaz kan hücreleri bulunmaktadır. Aktive olmuş pıhtı hücreleri ve beyaz kan hücreleri büyüme etkisi salgılar. PRP tedavisinde, büyüme etkenleri kök hücrelerin göçünü ve çoğalmasını tetikler. Bu sayede dokuda yenilenme meydana gelmektedir. Bu tekniğin en önemli avantajı bireylerin kendi kanından elde edilmiş olması ve alerji gibi risklerin kesinlikle bulunmamasıdır.

PRP yöntemi ile zayıflayan saç köklerinin güçlenmesi şu şekilde gerçekleştiriliyor, önce hastanın veöze kadından 10 cc alınır. Santrifüj edilen kan beyaz ve kırmızı olmak üzere iki kısma ayrılır. Kırmızı kan akyuvar, pıhtılaşma faktörleri bulunur. Kırmızı kan özel bir işleme tabi tutulduktan sonra seyrelmiş bölgeye napaj tekniğiyle enjekte edilir. Yukarıda da söylediğimiz gibi bu uygulamanın temeli doku yenilenmesine dayanmaktadır. Toplam yarım saat süren bu işlemden sonra birey normal hayatına geri dönebilir.

Bir önceki yazımız olan Saç Mezoterapisi Fiyatları başlıklı makalemizde saç mezoterapisi fiyat, saç mezoterapisi fiyatları ve saç mezoterapisi ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir