Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

PRP yöntemi ve merak edilenler

saç ekiminde prp yöntemiPRP (Platelet Rich Plazma) yönteminin amacı, saç dökülmesini engellemek, ölmeye yüz tutmuş saç köklerinin, zayıflayan saç tellerini güçlendirmek ve canlandırmak, saçların eski sağlığına kavuşmasını sağlamak için kullanılan yöntemdir.

PRP tedavisi, saç kaybının yanı sıra saç ekiminde de uygulanabilir hale gelmiştir. İki yöntemin birlikte kullanımı da oldukça güzel sonuçlar veriyor.

PRP yönteminde merak edilenler

  • PRP tedavisinde önerilen uygulanma aralığı 2 – 4 haftalık aralarla yapılmasıdır.
  • PRP tedavisinin 2 – 4 seans uygulanması önerilir.
  • PRP tedavi seansları sona erdiğinde genellikle tedavi idamesi 8 – 10 ayda bir tekrar edilebilir.
  • PRP tedavisinde beklenen cilt yenilenmesi kalıcıdır belirli bir süresi yoktur. Fakat yaşlanma süreci devam ettiği için idame tedavisi gereklidir.
  • PRP tedavisini eşzamanlı olarak uygulamak mümkündür. PRP uygulaması deri yenilenmesi sağladığı için lazer veya ışık tedavisinden sonra yapılabilir. Bunun beraberinde PRP ile Hyaluronik asit veya Botox uygulamasının birleştirilmesine yönelik deneyim bulunmamaktadır. BU yüzden PRP yönteminin en az 2 hafta önce ya da 2 hafta sonra Botox ve dolu yapılmalıdır.

PRPPlatelet-Rich-Plasma

Bir önceki yazımız olan PRP Yöntemi başlıklı makalemizde prp tedavisi nasıl uygulanır, prp yöntemi fiyatları ve prp yöntemi nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir