Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

PRP Destekli Saç Ekimi Nedir?

PRP Destekli Saç Ekimi NedirSaç ekimi uygulaması hepimizin bildiği gibi basit görünen ama dikkat isteyen riskli bir operasyondur. Saç ekimi uygulamasında saç kökleri bireylerin kendilerinden alınır ve dökülme meydana alana nakledilir. Şöyle ki; Saç ekimi uygulamasında saç kökü alımı sağlık saçların bulunduğu alandan ve dökülmemeye karşı kodlanmış saçların bulunduğu kafanın arka kısmı yani ense bölgesinin biraz üstü iki kulak arasından alınarak saç dökülmesi meydana gelen kısımda açılmış olan kanallara transfer edilir.

Saç ekiminde, PRP (Platelet Rich Plazma) saç tedavisinin amacı, ölmeye yüz tutan ve cansızlaşmış saç tellerinin dökülmesini önlemek, zayıflayan saç köklerini canlandırarak saçların sağlıklı ve güçlü bir hal almasına yardımcı olması için kullanılmaktadır.

PRP saç tedavisi günümüzde saç dökülmesinin yanı sıra saç ekimi işleminde de çok sık tercih edilir bir hal almıştır. Saç ekimi tedavisi ve saç ekim yöntemlerinin birlikte kullanımı, son derece doğal ve olumlu sonuçlar vermektedir. PRP destekli saç ekimi ameliyatı yapılan bireyden alınan kan, özel bir işleme tabi tutularak saç ekimi işlemi esnasında ekim yapılacak bölgeye yine özel bir teknikle uygulanacaktır.

Saç tedavisinde kullanılan PRP yönteminin bir özelliği daha vardır. Saç kökleri nakil için beklerken, PRP’li özel solüsyonda tutulmaktadır. Haliyle saç kökleri de canlılıklarını korumaktadır.

PRP’li saç ekim işleminin operasyon süresinde ve saç ekimi sonrasında, normal FUE saç ekimine göre olumlu tarafları da var. Saç ekimi öncesi saç analizinde doktorunuzdan uygulama hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Bunu kesinlikle unutmayınız hatta doktorunuz anlatmazsa siz sorunuz ki saç ekimi öncesin de ya da sonrasın da ne yapmanız gerektiğini biliniz.

Bir önceki yazımız olan FUE ve FUT Yöntemi Arasındaki Farklar başlıklı makalemizde fue fut saç ekimi, fue ve fut saç ekimi yöntemleri arasındaki farklar ve fue yöntemi ve fut yöntemi arasında fark hakkında bilgiler verilmektedir.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir