Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Kimler Saç Ektiremez

Kimler Saç EktiremezSaç dökülmeleri birçok kişinin yaşadığı bir problemdir. Özellikle erkeklerde daha çok gözlemlenmektedir. Saç ekimi herkese uygulanabilen bir yöntem midir diye sorgulanmalıdır.

Saç ekimi yaptırmak isteyen bireylerin yaşı en az 18 olmalıdır. 18 yaş altına ise uzmanlar tarafından saç ekimi yapılması tavsiye edilmez. Bireyler bazı hastalıkları taşıyorsa tansiyon, karaciğer, şeker, kalp, hepatit c, hemofili gibi hastalıkları taşıyan bireylerde saç ekimi uygulaması doğru bir işlem olmayabilir.

Donör bölgede yeterli şekilde sağlıklı saç kökü yoksa bu hastalara saç ekimi uygulanamaz. Çünkü saç ekim uygulaması hastaların kendi saç köklerinin alınması ile uygulanan bir tekniktir.

Hastanın az miktarda da olsa saçı var ise amaç var olan saçları korumak olmalıdır bunun için çeşitli yöntemler kullanılabilir. Saç dökülmesini engellemek ve yeni saç çıkışını sağlamak için saç mezoterapisi ile PRP yöntemleri bunlardan bazılarıdır. Yaşı genç olan bireyler saç dökülmesi yaşadığında direkt operasyon uygulanması tavsiye edilmeyebilir çünkü saç dökülmesi henüz tamamlanmadığı için saç ekimi uygulansa bile dökülmeler devam edeceği için ekim öncesi haline dönebilir bu neden le genç yaştaki bireylere saç ekimi uygulanıp uygulanmayacağına dikkatli karar verilmelidir.

Bayanlarda saç ekimi  erkek tipi saç dökülmesi olması gereklidir ki saç ekimi operasyonu yapılabilsin. Yani bayanlarda saç ekim uygulaması yapılabilmesi için saçların ciddi seyrelmiş  olması gerekmektedir. Şayet birey tamamen kel ise ( ense bölgesi de dahil) saç ekimi işlemi zaten yapılamaz.

Saç ekimi uygulamasını etkileyen en önemli faktör kişilerin taşıdığı hastalıklardır. Özellikle kalp, şeker ve tansiyon hastalarının saç ekimi konusunda temkinli olmaları gerekmektedir. Saç ekimi hiç yapılamaz değil ancak bu durumda ekim işleminin gerçekleştirecek uzmanın kesinlikle ayrıntılı bir şekilde bilgisi olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Kadınlarda Saç Dökülmesi başlıklı makalemizde bayanlarda saç dökülmesi, kadın tipi saç dökülmesi ve kadınlarda saç dökülme nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

7 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir