Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Kalp Hastaları Saç Ektirebilir mi?

Kalp Hastaları Saç Ektirebilir miSaç ekimi uygulaması herkese yapılabilir bir işlemdir ancak genç hastalarda ya da herhangi bir hastalığı taşıyan bireyler bu durum biraz daha farklı olmaktadır. Başka bir hastalığı olan bireylerin hastalıklarıyla ilgili cerrahın izni olmalı ve hatta saç ekimi işlemi cerrahın kontrolü altında olmalıdır. Saç ekimini gerçekleştirecek olan uzmanında hastalıkla ilgili tüm bilgiye sahip olması gereklidir ki ona göre planlama yapacaktır.

Kalp hastaları saç ektirebilir mi sorusuna cevap verecek olursak, kalp hastaları ancak kardiyoloji uzmanı tarafından verilebilecek izin ile saç ektirebilir ya da kardiyoloji uzmanının kontrolü altında ekim işlemi gerçekleştirilebilir. Bunun yanı sıra böbrek yetmezliği, yüksek tansiyonu ve kalp rahatsızlığı ile ilgili daha önce operasyon geçiren hastaların saç ekimi için uygun oldukları söylenemez. Tabi ki hastanın kendi seçimi doktorların kararı bunu belirlemektedir. Saç ekimi işlemi uygulanmadan önce bütün analizlerinizi yaptırmalısınız. Özellikle şeker hastalarının yaraları çok geç kapandığı için saç ekimi esnasında ve işletmeden sonra çok sıkıntı yaşarlar. Bu yüzden dikkatli bir şekilde araştırmadan saç ekimine tamamen uygun olduğunuzu bilmeden bir doktora danışmadan asla saç ektirmeyiniz.

Bir önceki yazımız olan Kimler Saç Ektiremez başlıklı makalemizde hairtransplant, hairtransplant in istanbul ve hairtransplant in turkey hakkında bilgiler verilmektedir.

3 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir