Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Kalıcı Topik Kimlere Uygulanır

kalici-toppik-kimlere-uygulanirKalıcı Topik başlıklı yazımızda da söylendiği gibi, Saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalan, saç ekimi yaptırdıktan sonra istediği sıklığı yakalayamayan bireylere sunulan en son  yöntem kalıcı topiktir.

Kalıcı Topik bir diğer adı ile gölgeleme ( gölgelendirme) tekniği, saçları seyrelmiş ve bu sebeple kafa derisi belli olmaya başlamış, kökler alınırken ( özellikle FUT) iz kalmış, saç veya deri hastalığı sebebi ile saçsız alanların oluştuğu hastalara uygulanabilmektedir.

Saçlar hormonal, genetik, menopoz, hamilelik dönemi ve strese dayalı olarak zaman içinde dökülebilir,  kafa derisi saçların altında belirginleşmeye başlar ve bu durum insanlarda oldukça ciddi sıkıntılara sebep olabilir.

Saç ekimi ile kellikten kurtulmak isteyip ancak istedikleri sonuca ulaşamayan yani saç ekimi işleminde bekledikleri saç sıklığını elde edemeyen bireyler kalıcı toppik tekniği ile bir kaç saat içerisinde istedikleri görüntüyü elde edebilirler.

Saçlı deride gölgeleme tekniği aynı zamanda var olan yara izlerinde de kullanılabilmektedir. Daha önceden FUT tekniği ile saç ektirmiş olan hastaların ensede kalan iz üzerine yapılan bu işlem sayesinde yara izi görüntüsü azaltılmakta ve hasta saçlarını istediği kısalıkta kullanabilme konforuna kavuşmaktadır.

Saçlı deride kalan skar yani yara izi, sakal ve bıyıkta bölgesel olarak oluşmuş boş alanlar da gene bu yöntem ile kapatılabilmektedir.

Kalıcı Toppik Kimlere Uygulanır;

  • Saçı seyrelmiş,
  • Saçı dökülmüş,
  • Saç ektirmiş,
  • Saç ektirmeye karar vermiş ama ertelemek isteyen,
  • FUT yöntemi ile saç ektirmiş,
  • Saçlı deride ( saç-bıyık-sakal vb.) eksik olan bölgelerde,
  • Saçlı deride kalan skar yani yara izleri olanlarda uygulanabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Micro Pigmentation Ne Kadar Kalıcıdır? başlıklı makalemizde kalıcı toppik, kalıcı toppik kimlere ugulanabilir ve Micro Pigmentation hakkında bilgiler verilmektedir.

7 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir