Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlar saç ekimi

Kadınlar saç ekimi

Saç dökülmesi sorunu bay bayan herkeste görüle bilen bir sorundur. Kadınlar erkeklere göre görünüme ve şıklığa daha çok önem verdikleri için saç dökülmesi onlarda daha büyük psikolojik sorunlara yok açmaktadır.

Saç ekimi insanların hayatı boyunca ruhsal ve her açıdan olumlu etkileyecek bir yöntemdir. Saç dökülmesi kimsenin yaşamak istemeyeceği bir konudur. İnsanlar sahip olduğu saçlarının dökülmesi ya da tamamen kaybetmesi durumunda psikolojik bir boşluk içerisine girerler. İlk satırda da söylediğimiz gibi kadınlardaki saç dökülmesi erkeklerdeki saç dökülmesine göre daha endişe verici bir durumdur.

Erkekler saç kaybına ya da tamamen saçlarının dökülmesine yani tamamen kel kalmaya biraz alışık gibidir. Kadınların büyük bir kısmı saç dökülmesinden dolayı büyük bir sıkıntıya girebilirler. Kadınlar ve erkekler arasındaki en büyük farklardan biri hepimizin bildiği gibi duygusallıktır. Şu şüphesiz bir gerçektir ki kadınlar görüntülerine erkeklerden daha çok dikkat ederler ve önem verirler. Kadınlarda saç kaybı sorunu kademe kademe görülmektedir. Hamilelik, doğum sonrası, kişinin yaşı ya da menopoz dönemi gibi durumlarda saç dökülmesi olasılığı yüksek olan durumlardır. Mevsim değişikliği, bazı hastalık durumları ya da dış faktörlerin neden olması ile de saç dökülmesi sorunu yaşanabilir. Bay bayan her iki cinste de saç dökülmesi sorunu ile karşılaşıldığında bir dermatolog tarafından da değerlendirilmelidir.

Saç dökülmesine neden olan saç derisinde oluşan rahatsızlar da olabilir. Kadınlarda saç dökülmesi öncelikle kendini saç yapısındaki incelme ve saçın seyrekleşmesiyle yani saçtaki yoğunluğun azalması ile gösterir. Saç ekim uygulamalarının son yıllarda çok gelişmiş olması ve bu sayede ününe ün katarak popülaritesini artırmış olması erkeklerde olduğu gibi kadınlar içinde önemli bir seçenek halini almıştır. Kadın tipi saç dökülmesi hemen fark edilebilir ancak saç bütünündeki saç telleri eşit aralıklar halinde dökülmüş ise biraz daha zor anlaşılması mümkündür. Kadınlarda saç ekim uygulaması kişiye özel uygulamalarla uzman doktorlar ve uzman ekip tarafından yapılmalıdır. Bu durum sadece kadınlar için değiş erkekler içinde geçerlidir.

Saç kaybı genetik, hormonal dengenin bozulması, saçı şekillendirmek için kullanılan kozmetik ürünlerin kullanılması (jöle, sprey, briyantin ve wax), stres gibi faktörler ile de hiç istenilmeyen saç kayıpları yaşanılır. Genetik saç kayıplarında çıkan saçlar daha seyrektir ve saçın sıklığında yani yoğunluğunda azalma görünür. Kadınlarda saç dökülmeleri farlı şekillerde olsa da genel olarak ön saç çizgisi geriye kayabilir. Saç ektirmek isteyen kadınlarda saç ekimi uygulaması için saç dökülme tipi incelenip dökülmenin sebebi araştırılır. Kadın ne şekilde bir ekim neticesi almak isterse doktoruna bu durumu açıkça anlatmalıdır doktor hangi yöntemi uygulayacağını belirler ve size de detaylı bir şekilde anlattıktan sonra işleme başlara uygulanan yöntemler kadınlar için de aynıdır.

Bir önceki yazımız olan Saç Ekimi Öncesi başlıklı makalemizde saç ekim öncesi, saç ekim öncesi yapılması gerekenler ve saç ekimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir