Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

HAMİTON SKALASI MODEL 3-3A ve VERTEX

  • Model 3- 3 A- Vertex

 

  • Model 3 ve 3A, saç çizgisinde oluşmuş gerileme sebebi kesinlikle saç ekimi düşündürten saç dökülme modelleridir. Yeniden oluşturulan saç çizgisinden geriye doğru saçların aynı yön ve açısında yanlar ve üstlerin dökülme potansiyeli de hesaplanarak dikkatlice ve planlanarak ekilmesi gereklidir.
  • 3 V açıklık durumunda ise , ön bölge ve vertex doldurulmalıdır. Vertex bölgesinde açılan kanallar deriye paralel ve yönlerinde açılmalı ve çoklu greftler ekilerek dolgunluk sağlanmalıdır. Vertex ileri de daha fazla açılacağı için muhtemel dökülme alanları da hesaplanarak ikinci seans ertelenmeye çalışılmalıdır. Vertex açıklığı kesinlikle ikinci seans ile sıklaştırma isteyecektir ve özellikle kulak üstlerinde var olan saçların da zaman içinde kaybı söz konusu olabileceği için saç ekimi özenle planlanmalı ve donör alan hırpalanmadan dikkatlice kökler alınmalıdır.skala

Bir önceki yazımız olan HAMİLTON SKALASI MODEL 2-2A başlıklı makalemizde doğal saç ekimi, erkek saç çizgisi ve saç ekimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir