Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

FUT Yönteminin Özellikleri Nelerdir?

Fut Yönteminin Özellikleri NelerdirSaç ekimi yöntemlerinin için en çok kullanılan yöntemlerden biriside FUT yöntemidir. FUT (Folikuler Unite Transpantasyonu) yöntemi saç köklerinin kümelerinin şerit şeklinde alınan verici bölge yani saçların sağlıklı olduğu ve yoğun olduğu bölgeden alınan saç kökleri mikroskop alında ayrıştırılarak kafanın dökülme meydana gelen bölgesine transfer edilmesidir. Kafanın arka kısmında iki kulak arasından alınan şerit şeklindeki saç kökleri alınmadan önce bölgeye lokal anestezi uygulanmaktadır.

FUT saç ekimi yöntemi son yıllarda yerini FUE yöntemine bırakmış ve günümüzde çok tercih edilmemektedir.

FUT saç ekimi yönteminin FUE yöntemine göre daha az tercih edilmesinin sebebi saç alınan bölgenin çok az saç köküne sahip olması durumunda uygulanan bir yöntem olduğu için her kişi de değil uzmanın uygun gördüğü kişilerde uygulanmaktadır. FUE yöntemine göre doğal görünmesi açısında çok büyük farklar yoktur sonuç itibariyle görüntünün doğallığı hemen hemen iki yöntemde de aynıdır.

FUT saç ekimi yöntemi çok eskiden beri kullanılan bir yöntem olup FUE yöntemi çıkmadan önce en çok kullanılan saç ekimi yöntemidir. FUE yöntemi ile FUT yöntemi arasında en çok bilinen fark ve FUT yönteminin çok tercih edilmemesine sebep olan fark saç köklerinin alınış şeklidir. FUT yönteminin mi FUE yönteminin mi uygulanması kararını saç ekimi yaptıracak bireyler değil uzmanların vermesi gereklidir sizde saç ekimi yaptıracaksanız bu kararı uzmanınıza bırakmalısınız. Saç ekimi yaptıracak bireyler için en iyi kararı uzmanların vereceğinden emin olabilirsiniz. FUT yönteminde köklerin alınacağı bölgede saç teli sayısı gürlüğü az ise bu noktada FUT yöntemi önerilmektedir. Yöntemlerin uygulaması her kişide farklılık gösterebilir. Buna en doğru kararı verecek olan kişi saç ekimini yapacak olan doktorunuzdur.

Bir önceki yazımız olan Saç Dökülmesi Nedenleri başlıklı makalemizde saç dökülme sebepleri, saç dökülmesi ve saçlar neden dökülür hakkında bilgiler verilmektedir.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir