Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

FUT Saç Nakil Yönteminin Faydaları Nelerdir?

Saç Ekimi Fut FueSaç nakli işlemin son yıllarda gösterdiği büyük gelişmeler ile onlarca yılı geride bırakmış büyük bir özenle kendini geliştirmeyi başarmıştır. FUT (Foliküler Ünite Transplantasyonu) yönteminin en önemli özelliklerinden bazılarını anlatacağız bu yazımızda.

FUT saç nakli tekniğinin faydaları nelerdir

En kıza zamanda fazla saç kökü transferi yapılan tekniktir.

Daha fazla saç kökü yani greft gerektiğinde diğer saç ekimi teknikleri ile beraber aynı gün içinde uygulanabilir.

Saç tellerinin doğal yapılarına etki edilmez ve zarar verilmez ve bu yüzden en iyi büyüme sağlanır.

Ekim yapılacak bölgeye açılan kanalların daha küçük olması sağlanır. Buna bağlı olarak da yapılan ekimin daha doğal ve daha sık olmasını sağlar.

Açılan kanalların küçük olması kan dolaşımını kolaylaştırır ve saçın kandan beslenmesini bozmadığı için ekim yapılan bölgedeki saçların hızlı çıkmasını ve büyümesini sağlar.

FUT saç nakli yönteminde kanallar / kesiler slit dediğimiz çok ince çizikler halinde açılmaktadır. Slit yöntemin ile saçların çevresindeki saç köklerine hiç zarar vermeden girilebilir. Bu yüzden tam dökülmemiş saçlarda yoğunluğu artırmak kat kat daha kolaylaşır.

FUT saç nakli tekniğinin zararlar nelerdir

FUT tekniğini tercih edilmesini bilhassa azaltan husus ağrı olmamasına rağmen bu yöntemde saç köklerinin alındığı bölgeye dikiş atıldığı içindir. Bu yüzden ensede ince bir şekilde iz kalmaktadır ve bu da saçlar kısa kesildiği zaman ortaya çıkar.

Bir önceki yazımız olan Fut saç ekiminde dikkat edilmesi gereken hususlar? başlıklı makalemizde fut saç ekimi, fut saç ekimi ayrıntıları ve fut yöntemi hakkında bilgiler verilmektedir.

3 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir