Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Fut saç ekiminde dikkat edilmesi gereken hususlar?

Fut saç ekiminde dikkat edilmesi gereken hususlarFUT saç ekimi olsun FUE saç ekimi olsun ya da Saç mezoterapisi yöntemi olsun dikkat edilmesi gereken hususların geneli aynıdır. Son yıllarda teknoloji ile gelişen saç ekimi işlemi için öncelikle uzman bir saç ekimi merkezi ve hastane seçimi yapmak en önemli husustur. Saç ekimi yaptırmadan önce tercih ettiğiniz saç ekimi merkezinde saç ekimi yaptırmış bireylere ulaşma şansı yakalarsanız kesinlikle yüz yüze görüşüp saç ekimi merkezi hakkında bilgi edinmelisiniz. Saç ekimi yaptıracağınız kliniğin yeterli materyallere ve iyi bir ameliyathaneye sahip olmaları gerekmektedir.

FUT saç ekiminde mikroskobun önemi büyüktür. Çünkü FUT saç ekimi yönteminde alım işlemi şerit şeklindedir yani saç kökleri gruplar halinde alınır ve bu saç kökleri mikroskop altında ayrıştırılır bu yüzden de mikroskobun önemi büyüktür ve bir saç ekimi merkezinde ortalama 8 tane mikroskop bulunmalıdır.

Ucuz ve kalitesiz olan artı steril olmayan kliniklerde saç ekimi yaptırmayın. Saç ekimi işleminde kullanılan malzemelerin steril olup olmadığına kadar sorun bu sizin hakkınız.

Bu işlemlerde genellikle hemşireler yardımcı olmaktadır bu kişilerde genelde tıpla alakası olmayan kişiler olabilir. Buna dikkat etmelisiniz gerekirse belgelerini görmek isteyebilirsiniz.

Doktorunuzu iyi seçmelisiniz. Hatta gerekirse CV sine bile bakabilirsiniz. Tecrübeli ve deneyimli neler yapmış kimler ile çalışmış araştırmalısınız.

Sonuçları daha iyi görmek için saçların alınacağı kısmı ve nakil edeceği bölgeyi resimlerini çekin ve karşılaştırma yaparak farkı görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan FUT Saç ekimi sonrası saç yıkaması nasıl yapılır? başlıklı makalemizde fut saç ekimi sonrası, fut saç ekimi sonrası yıkama ve saç ekimi sonrası yıkama hakkında bilgiler verilmektedir.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir