Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

FUE Yönteminin Dezavantajları

FUE Yönteminin DezavantajlarıSaç ekim yöntemleri arasında en popüler olan FUE yönteminin avantajları olduğu kadar dezavantajları da bulunmaktadır. FUE yönteminde, mikromotor yönteminin kullanılması ile daha fazla sayıda greft yani saç kökü elde edilmektedir.

FUE yöntemiyle saç ekimi, alınacak saç kökü sayısına göre 8 saatten fazla sürebilir. Manuel alımda daha kısıtlı sayıda saç kökü alınabileceğinden bu saat daha da artabilir.

Çok fazla sayıda saç kökü alındığı takdirde ister mikromotorla ister manuel elle alım olsun, saçlar sıfır numaraya kesildiğinde ense bölgesinde oluşan izler belli olabilir. Çok ince telli saçlarda saç ekimi işleminde FUE yöntemi kullanıldığında verimliliği düşebilir.

Daha geniş alanlarda alım yapıldığı için kullanılan lokal anestezi ilaç miktarı daha fazla olacaktır. Her ne kadar bunlar FUE yönteminin dezavantajı olarak görünse de FUE yöntemiyle saç ekimi FUT yöntemine göre daha çok avantajlıdır.

FUE yönteminin avantajlarına baktığınızda dezavantajlarını gözünüz bile görmeyecektir. Çünkü çok etkili olan bir eksisi yoktur FUE yönteminin.

FUE yönteminin avantajları başlıklı makalemizden FUE yönteminin avantajlarını inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saç Ekim Operasyonu Sonrasında Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde saç ekimi sonrası, saç ekimi sonrası süreç ve saç ekimi sonrasu işlemler hakkında bilgiler verilmektedir.

4 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir