Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

FUE Saç Ekimi Nedir

fuesacekiminedirSaç ekimi işleminde FUE yöntemi kelime anlamı olarak saç kökünün alım şeklini tarif etmektedir. FUE yönteminde saç kökleri diğer yöntemlerin aksine tek tek alınmaktadır.

Saç ekimi uygulamasında ilk defa 2003 yılında kullanılmış ve yaygınlaşmıştır verdiği sonuçlar ile de ününe ün katarak günümüzde en çok kullanılan saç ekimi yöntemi olmuştur. Hem doktorlar hem de saç ekimi yaptıracak bireyler tarafından en sık tercih edilen saç ekimi yöntemidir.

FUE yöntemi  (Follicilar Unit Extraction) modern saç ekim tekniğidir. FUE saç ekimi işleminde nakil edilecek saç kökleri (foliküler ünit) kalıcı saçların yoğun olduğu kafanın arka kısmı yani ense bölgesinden miktomotor yardımı 3x mikroskobik büyütme altında alınmaktadır. Bu yöntemde dikiş izi olmaz. Saçın alındığı alanda saçların yoğun ve saç tellerinin kalın olması tercih edilir. Donör alan çoğunlukla kafanın arka kısmıdır yani ense bölgesidir fakat nadiren de olsa gerek görüldüğünde ve ihtiyaç duyulduğunda göğüs, sırt, kol ve bacak gibi vücudun farkı bölgelerinde kıl kökü alınabilir. Vücudun farklı bölgelerinden alınan kıl kökleri ekildiği bölgenin şekline göre uzamaktadır.

Saç ekimi işleminde saç köklerinin alındığı donör bölge ortalama 10 – 15 gün içerisinde iyileşmektedir. Ekim için alınan saç kökleri daha önce den ekim yapılacak bölgeye özel iğneler ile açılmış kanallara yerleştirilir. Saçların ekilme açısı orijinal saçların açısına paraleldir.

FUE yöntemi ile saç ekiminin sonuçları son derece orijinal son derece estetik bir görünümdedir. FUE yöntemi ile saç ekimi yaptırdığınız da berber dahi saç ektirdiğinizi anlayamaz.

 

fue saç ekimi nedir

fue saç ekimi

 

fuesac

Bir önceki yazımız olan Saç Ekimi Resimleri başlıklı makalemizde saç ekim resimleri, saç ekimi fotoğrafları ve saç ekimi görüntüleri hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir