Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

FUE Saç Ekimi Fiyatları

fue yöntemi fiyatlarıSaç ekimi işleminde çok tartışmalı olan bir konu olan FUE saç ekimi fiyatlarından bahsetmek istiyorum. FUE yöntemi ile en iyi saç ekimini kim yapar? Bu konu saç ektirmek isteyen bütün bireyler için ortak bir konudur. Saç ekimi işlemini en uygun fiyata ve en kalitelisini yaptırmak için herkes çabalamaktadır.

En iyi FUE saç ekimi

İnsanların doğasında vardır her şeyin en kalitelisini en iyisini istemek. İnsanların genelinde pahalıymış demek ki kaliteli gibi kalıplaşmış düşünceler vardır. Uygulanan her pahalı FUE saç ekimi kaliteli olacak diye bir durum söz konusu değildir. Burada dikkate alınacak husus FUE saç ekimi işleminin fiyatı değil kim tarafından yapıldığıdır. Herkes saç ekimi yapabilir. Üstelik günümüzde estetik cerrahlar, cildiye cerrahları gibi birçok doktor saç ekimi işine girmektedir. Aslında bu işi yapması gereken kişi estetik cerrahtır. Ayrıca bu cerrahlarında saç ekimi uygulamasında uzman olmaları ve gerekli ekip artı ekipmana sahip olmaları gerekmektedir.

Saç ekimi yaptıracak bütün bireylerin FUE saç ekimi fiyatını kesinlikle araştırmaları gerekmektedir. Ancak olmazsa olmazını bu saç ekimi işlemini gerçekleştirecek olan doktorun nerede ve kaç kez gerçekleştirmiş olmasıdır. FUE saç ektirme fiyatı operasyondan operasyona farklılık gösterebilir. Bazı operasyonlar 7000 – 8000 TL gibi bir fiyatı bulurken bazı operasyonlar ise 2000 TL gibi bir fiyata sahip olabiliyor. Bu duruma göre en ucuz saç ekimi yapan yer en kötü saç ekimi merkezi mi? Bu sorunun cevabı tabi ki de değil. Kişilerin kalitesini fiyatları değil yaptıkları işlem belirler. Tabi saç ekimi maliyetini düşürmek için tabiri caizse merdiven altı gibi yerlerde de saç ekimi yaptırmamalısınız.

fue saç ekimi fiyatları

FUE saç ekim fiyatlarını belirleyen kriterler nelerdir

  • İlk olarak FUE saç ekimi işleminin 7 – 8 saatlik bir cerrahi operasyon olduğunu bilmemiz gerekir.
  • FUE saç ekimi ameliyatının kesinlikle bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
  • Toplamda 7 – 8 saatlik operasyonun süresinin %70’i Plastik Cerrahi Uzmanınızın el emeği ve zaman harcayarak gerçekleştireceği zamandır. Geri kalan zamanda ise denetleyici bir göre üstlenecektir.
  • Lokal Anestezi altında gerçekleştirilir.
  • Saç Köklerinin alınması
  • Saç Köklerinin yerleştirileceği kanalların açılması
  • Açılan kanallara saç köklerinin yerleştirilmesi.
  • Bütün bunların yanı sıra fiyatı asıl belirleyen kriter saç ekimini gerçekleştiren uzmanın bizzat kendisinin operasyonu gerçekleştirmesi olacaktır. Ayrıca bu durum zaten sizin taviz vermemeniz gereken en önemli kriterdir.
  • Diğer yandan ameliyatta uzamanı asiste eden hemşirelerinde bu alanda tecrübeli olmaları ve köklerin yerleştirilmesi esnasındaki el becerileri operasyonun sizin için daha rahat geçmesini sağlayacaktır. Yani sadece ekimi yapan doktorun değil ekibinde saç ekimi işleminde tecrübeli olması gerekmektedir.

Bu gibi kriterler ise FUE saç ekimi fiyatları üzerinde belirleyici rol oynayan kriterlerdir.

Bir önceki yazımız olan Saç Ekiminde Greft Nedir? başlıklı makalemizde greft, greft hesaplaması ve greft nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

7 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir