Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Erkeklerde Saç Neden Dökülür

erkeklerin saclari neden dokulurYaklaşık 5 erkekten 2’si saç kaybı yaşamaktadır. Saç dökülmesi problemi genel bir açıdan bakıldığında erkekler için büyük bir problemdir. Birçok erkeğin belirli nedenlerden ya da tamamen genetik sebeplerden dolayı saçları dökülmektedir.  İnsanlar yapıları gereği günlük belli bir miktarda saç dökülmesi yaşarlar. Bu miktar günlük 80 – 100 saç teli arasındadır ve bu dökülme normaldir. Ancak 100 saç telini geçer ise bu saç dökülmesi normal değildir ve saçlarınızı hızla kaybedebilirsiniz.

Erkeklerde saç neden dökülür? Sorusunu cevaplayacak olursak erkeklerden saç dökülmesini tetikleyen başlı birkaç neden vardır. Bunlar;

Başlıca nedenleri;

Bu nedenlerin içinde halk arasında da en çok bilineni ve belirgini strestir ve devamında farklı nedenlerde gelir örneğin yanlış kozmetik kullanımı, hormonal bozukluklar, ateşli hastalıklar, tiroit hastalığı, genetik ve ilaç kullanımı kanser ilaçları, fazla A vitamini gibi ilaçlar ya da demir, protein, çinko eksikliği başlıca nedenlerdendir.

Erkeklerde en çok gözlemlenmekte olan ve kelliğe neden olan saç dökülmesi sebeplerinden biri de DHT (dihidrotestestoron) denilen erkeklik hormonlarından genetik olarak kafa derimizin saç foliküllerini etkilenmesinden kaynaklanan Androgenetik Alopesi’dir.

Saç kaybının bilinen tek çözümü ise PRP, Mezoterapi ve devamında Saç Ekimi  uygulamasıdır

Bir önceki yazımız olan Saç Tedavisinde Suyun Önemi başlıklı makalemizde saç, sac bakımı ve sac ekiminde suyun önemi hakkında bilgiler verilmektedir.

3 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir