Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Erkek Tipi Kellik

erkek tipi kellikErkek Tipi Kellik

Erkekler de en az kadınlar kadar dış görünümlerinde en çok sorun ettikleri değişikliklerden en çok saç dökülmesinden korkarlar. Saç çizgisinin belirli bir yaştan itibaren geriye doğru kayması ile kendini gösteren erkek tipi saç dökülmesi doğru bakım ve ürün seçimi ile önlene bilir ya da yavaşlatılabilir.

Erkekler de saç dökülmesi genellikle genetik sebeplerden kaynaklanmaktadır ortalama %90’nında böyledir. Bu tür saç dökülmeleri erkek tipi kellik ve androjenik alopesi olarak tanımlanmaktadır. Genetik saç dökülmesini meydana getiren temel sebep kişinin doğuştan saç dökülmesi yaşamaya eğimli olmasıdır. Daha çok erkeklerde kellik olarak bilinen erkek tipi kellik genç yaşta da ortaya çıkma olasılığı vardır.

Süre ilerledikçe saç uzaması ağırlaşır ve saç dökülme döngüsü azalır. Saç kökü daha ez derinde dermişe gömülüp körleşmeye başlanmaktadır. Neticesinde saç telleri zayıflar. Şakaklar ve alın kısımlarındaki saçlar azalır. Erkek tipi kellik (erkek tipi kellik) 25 yaşına kadar erkeklerin %25’ini, 40 yaşlarına kadar %40’ını, 50 yaşlarından itibaren ise %50’sine etki eden ve erkeklerde en çok karşılaşılan saç dökülmesi tipidir.

Tedavi yöntemleri

  1. 1.      İlaç tedavisi
  2. 2.      Cerrahi tedavi
  3. 3.      Cerrahi olmayan tedavi
  4. 4.      Doğal tedavi yöntemleri

Bizim önerdiğimiz tedaviler cerrahi tedavilerdir. Kulaktan duyma tedavi yöntemlerinin sonuçları daha büyük problemlere neden olabilir ve bu problemlerin geri dönüşü olmaya bilir. En iyisi uzman yardımı almaktır.

Bir önceki yazımız olan Kadın Tipi Kellik başlıklı makalemizde Androgenetik alopesi, kadın tipi saç dökülmesi ve kadınlar saç dökülürmü hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir