Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Saç Mezoterapisi

saç mezoteraspisi nedirSaç mezoterapisi saç köklerinin sağlıklı, saçın yaşam süresini uzatmak ve saç telleri üretebilmek için ihtiyacı olan malzemelerin doğrudan saçlı deri içerisine verilerek saç köklerinin daha güçlü, canlı ve kalın olması için aktive edilmesi işlemidir.  Saçlarınızı dökülmeye karşı kuvvetli bir hale getirmek ve korumak daha güzel görünmesini sağlamak, saç köklerinizin güçlenerek sıklaşmasını sağlamak saç mezoterapisi yöntemi ile mümkündür.

Mezoterapi ile uygulanan maddeler neler

Bu maddeler saç köklerini besleyen vitaminler, mineraller, özel yapı taşı proteinler, anti oksidanları ve bölgesel kan dolaşımını arttırıcı ilaçlardır.

Saç mezoterapisinden kimler faydalanır

Saç dökülmesi mevsimsel, strese bağlı, gebelik dönemi, gebelik sonrası veya hormonal sebeplere dayalı aşırı derece saç dökülmesi sorunların da, saç kırılması, cansız ve mat görüntü gibi şikâyetleri olan bireylerin hepsi saç mezoterapisi uygulamasından yararlanabilirler. Saç mezoterapisi işleminden sonra daha dolgun, güçlü, canlı, hacimli, parlak ve sağlıklı saçlara sahip olunabilir.

Saç mezoterapisi saç seansta biter

Saç mezoterapisi tedavi süresi ihtiyaca göre 5 – 10 seans uygulanmaktadır. Bu sayı saçı derideki ve saç tellerindeki hasarın düzeyine ve dökülme şekline göre belirlenir. Seans aralıkları 5 – 10 arasında değişmektedir.

saç mezoterapisi

Saç mezoterapisi işleminde ağrı sancı varmıdır

Saç mezoterapisi çok ince uçlu özel iğnelerle yapıldığı hissedilen acı kolaylıkla dayana bilinecek düzeydedir. Saç mezoterapisi işleminden sonra buzlu ped uygulaması ile hasta rahatlatılabilir.

Etkilerini ne zaman gösterir

Saç mezoterapisi uygulandıktan 3 – 4 seanstan sonra ilk olumlu etkilerini göstermeye başlar. Bazı kişilerde ayda bir seans ile tedaviye devam edebilir. Yaklaşık 3 – 4 yılda ektisini göstermeye başlar.

Bir önceki yazımız olan Saç dökülmesini durdurmak mümkün mü? başlıklı makalemizde saç dökülmesi, saç dökülmesini dudurma ve saç dökülmesini engellemek hakkında bilgiler verilmektedir.

4 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir