Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Saç Dökülmesinde Gölgeleme Tekniği

golgeleme-teknikleriSaç dökülmesi sürecinin başlaması ile birlikte;  incelmiş, zayıflamış saçlar, belirginleşen saçlı deri,  genellikle bireylerin sıkıntı yaşamasına neden olmuştur. Saçsız derinin belirginleşmesi, kelliğin daha çok ortaya çıkması, bireylerin mutsuz olmasına ve hatta fotoğraf çektirmekten bile kaçınmasına neden olur.  Saç dökülmesini durdurmak için genel olarak doğal  ürünlerden, medikal tedavi yöntemlerinden yararlanılır ve az da olsa saçların sık görünmesi sağlanmaya çalışılır. Medikal yöntemlerle saç dökülmesi engellenebilir artı saç telleri güçlenebilir, kalınlaşabilir ancak bu durum sadece bu yöntem kullanıldığı süre içerinde etkili olur. Tedavi uygulamaları bırakıldıktan sonra saç kökleri tekrar eski haline döner fakat dönüşüm hızlı gelişmez, yavaş bir biçimde ilerler ve bir süre sonra yine saçsız deri ortaya çıkar ve kellik belirginleşmiş olur.

Saç dökülmesine yönelik tedavilerinden en etkili olanı saç ekimi yöntemidir. Saç ekimi yöntemi ile dökülme meydana gelen bölgeler kapatılır. Saç ekimi yöntemi; sağlıklı saçların bulunduğu bölgeden alınan saç köklerinin saçsız bölgeye nakli ile gerçekleşir.

Saç ekimi yönteminin dışında bir de gölgeleme tekniği bulunmakta ki bu teknik saç ekiminden daha kısa ve daha zahmetsiz bir yöntemdir.

Gölgeleme Tekniği nedir?

Moleküler çapı 20 mikrondan küçük tamamen doğal, bitkisel pigmentlerden üretilen boyanın cilt üzerine yerleştirilmesidir. Bu boyalar doğada bulunan mineraller ve bitkisel pigmentlerin bileşiminden elde edilir ve yan etkisi olmadığı bilinmektedir.

Gölgeleme Tekniği Uygulamasında Kullanılan  Cihaz ve Pigmentler

Bu cihaz cildin hassas yapısına göre özel uyarlanmış, dişli ile çalışan ve %100 hijyen garantisi olan kişiye özel cihazlardır.

Micropigmentation da sadece çok yüksek kalitede pigmentler, sterilize edilmiş, sadece sertifikalı ve sağlık otoritelerince izinli aktif maddeler içeren lot numarası ve son kullanma tarihi olan pigmentler kullanılmaktadır.

 

Gölgeleme Tekniği Video İzle

Bir önceki yazımız olan Saç Ekimi Operasyonun Yan Etkileri başlıklı makalemizde saç, saç ekimi ve saç ekimi operasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

11 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir