Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Kalıcı Toppik

kalici-topikSaç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalan ve saç ekimi yaptırmasına rağmen istediği sıklığı yakalayamayan bireylere tavsiye edilen en son yöntemlerden biri;  ‘kalıcı topik’ tir.

Kalıcı Topik bir bakıma kalıcı makyaj, saç dövmesi, saç derisi boyama ve gölgelendirme tekniği gibi de nitelendirebilir. Saç renginin tonuna göre renklendirile bilen ve lokal anestezi olmadan uyuşturucu kremler sayesinde kafa derisi uyuşturularak yapılan bir işlemdir.

Kalıcı Topik yöntemi ile yara izlerini, saç kıran nedeniyle açılan bölgeleri ve FUT yöntemi ile yapılan saç ekiminden sonra kalan şerit şeklindeki dikiş izini rahatlıkla kapatabilirsiniz. Üstelik bir kaç saatlik kısa bir süre içerisinde bu tür sorunlardan kurtulma şansına sahipsiniz.

Kalıcı Topik yapıldığı günden itibaren 6-8 yıllık bir zaman dilimi içerisinde saç derinizdeki açık alanların görünmemesini sağlayacaktır. Çok pahalı bir yöntem olmadığı için 6 yıl sonra bu yöntemi tekrar uygulayabilirsiniz.

Saç ekimini ertelemek mi istiyorsunuz, saç ekimi yaptırmak istiyorsunuz fakat ense bölgesindeki saç kökü yetersiz mi ya da daha farklı nedenlerde dolayı saçınızda açıklık mı var çok kısa sürede kalıcı topik yöntemi ile bütün bunları geride bırakıp eski günlerinize kavuşabilirsiniz.

Kalıcı Topik Türkiye de yeni kullanılmaya başlayan ve bu yöntemi yaptıran hastaların son derece memnun kaldığı bir tekniktir.

 

Bir önceki yazımız olan Saç Dökülmesinde Gölgeleme Tekniği başlıklı makalemizde gölgeleme teknikleri, saç dökülmesinde topik işlemi ve saç ekimi hakkında bilgiler verilmektedir.

5 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir