Scalp Health Center
Bizimle İletişim Kurun

Favori, Sakal ve Bıyık Ekimi

sac%cc%a7-bakimi-imaj-2Favori; saçı ve yüz şeklini belirginleştirmek için oldukça önemlidir. Pek çok kişi favoriye  biçim vererek tarz oluşturmaktadır. Favoride ki  seyreklik bazen  kişileri rahatsız edebilmektedir. Bu seyreklik durumunda, ense bölgesinde küçük bir alan traş edilir, FUE yöntemi ile  tek tek alınan saç kökleri  favori bölgesine ekilir. Traş edilerek köklerin alındığı  alan saçların arasında kalacağı için doku alındığı hiç bir şekilde belli olmaz. Favori bölgesinde saçlar deriye paraleldir, bu özelliğe sadık kalınarak açılan kanallara yerleştirilen kökler yaklaşık 8-10 ay sonra çıkmış olur ve kişi özlediği favorilerine kavuşur.

Bazı kültürlerde bıyık ve sakal oldukça önem taşımaktadır. Hatta kişinin ruh halini, politik görüşünü, yaşam biçimini ve hatta ait olduğu yaşam alanını bile ifade etmeye yarayabilmektedir. Bıyık ve sakal doğuştan veya edinsel seyrekleşebilir veya bölgesel olarak kayıplar yaşanabilir. Bu durumlarda FUE yolu ile bu seyreklik ve bölgesel boş alanlar doldurulabilmektedir.

  • Sakal ve bıyık genetik faktörlerden yada cilt hastalıkları sebebi ile seyrekleşebilmektedir. Bu durumda sakalın sık olduğu alandan veya saçlı bölgeden kökler FUE yöntemi ile tek tek alınarak  ekim yapılabilmektedir. Sakal ve bıyıkta da kanallar deriye paralel ve yönlere uygun açılarak doğal bir görünüm elde edilebilmektedir.
  • Ekilen kökler 8-10 ay arasında büyük oranda çıkmış ve boş alanları kapatmış olur.
  • Favori, sakal ve bıyık ekimlerin de aynı saç ekiminde olduğu gibi sonuç 1 yıl içinde alınır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir